První ze dvou závěrečných závodů ETCC pro sebe rozhodl Kralev, šampion stále nejasný. Fotogalerie

Neděle, 8. 10. 2017, 13:28 - Už jen na tři jezdce se zúžil boj o titul letošního šampiona FIA ETCC po předposledním závodě sezony. Závěrečné dění evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) hostí o tomto víkendu v premiéře mostecký autodrom. Před finálovým závodem je na tom nejlépe domácí Petr Fulín, který v prvním závodě obsadil bronzovou příčku. Celkem tak nasbíral v průběžném pořadí 70 bodů. O titul se popere ještě Maďar Norbert Nagy, druhý z prvního závodu. Na Fulína ztrácí tři body. Šanci má také ještě Christjohannes Schreiber ze Švýcarska. V prvním závodě dojel čtvrtý, celkem tak má 64 bodů. První závod pro sebe nakonec rozhodl Bulhar Plamen Kralev na Audi. Připsal si tak deset bodů, což mu stačí na průběžné deváté místo.

Ze souboje o titul naopak vypadl Makedonec Igor Stefanovski. V prvním závodě sice předvedl skvělý výkon a ze třetí příčky se dostal do čela startovního pole. Přitom však narazil zezadu do v té době vedoucího Petra Fulína.

Tento manévr komisaři vyhodnotili jako nedovolený, který potrestali průjezdem boxů. Makedonec tak klesl na konečné osmé místo, což mu vyneslo jediný bod. S celkem 56 body je tak před posledním závodem už mimo šanci na celkové vítězství v poháru.

Do finálového závodu letošní sezony prvních osm jezdců z prvního klání odstartuje v obráceném pořadí. Po průjezdu cílem bude znám letošní šampion FIA ETTC.

Foto: Autodrom Most/Martin Straka

Jan Foukal

 

« zpět do rubriky