Průtrž mračen utopila naděje na Silverstonu

Sobota, 9. 7. 2011, 9:21 - Kvalifikace na hlavní závod formule GP2 na britském Silverstonu skončila nečekaně brzy. Sice na ni byla vyměřena standardní půlhodina, ale jízdy několik minut po začátku kvalifikace zasáhl nevyzpytatelný anglický déšť, takže kdo si co v úvodu zajel, to měl, a to mu také zůstalo.

Dvě minuty před lijákem stihl zajet Francouz Jules Binachi (ART) pole position, které mu také zůstalo. Náhradní pilot týmu F1 Ferrari bude startovat před Portugalcem Álvarem Parentem (Carlin) a krajanem Romainem Grosjeanem. Český závodník Josef Král odstartuje z 22. místa.

Druhé dvě třetiny kvalifikace už většina startovního pole strávila pouze čekáním v boxech. Na zmáčenou trať nemělo smysl vyjíždět, protože šance na zlepšení času byly nulové.

„Dnešní kvalifikace nebyla ničím jiným než loterií,“ zoufal si po jejím skončení Josef Král. „V jejím úvodu jsem na trať vyjel s použitou sadou gum do mokra s tím, že v další jízdě nasadíme novou. To jsme ale už nestihli, protože se mezitím spustil obrovský liják. Nebyla zkrátka šance na jakékoli zlepšení. Předpověď počasí zítra naznačuje suchý závod, což ale situaci jenom zkomplikuje: v takovém případě by totiž všichni odstartovali na nepoužitých hladkých gumách, takže by na tom z pohledu opotřebení byli všichni stejně. Také proto se nabízí možnost pokusit se o něco jiného než všichni ostatní. Atmosféra tady na Silverstonu je ale fantastická. Tohle se skutečně jen tak nevidí. Bude-li přát v sobotu i v neděli počasí, bude to skvělý zážitek.“

Záznam hlavního sobotního závodu vysílá televizní stanice NOVA Sport v sobotu ve 22:10 a ještě jednou v neděli v 9:10 před startem krátkého závodu, který je přenášen živě od 10:30. Opakování druhého závodu je naplánováno ještě na ten den večer od 20:00.

redakce Ostrava Online

 

 

 

 

« zpět do rubriky