Prokrop je před závěrečnou etapou Dakaru fantasticky sedmý

Martin Prokop DAKAR 2018 - Stage 13

Sobota, 20. 1. 2018, 12:12 - Ani předposlední den Dakaru neslevil pořadatel z extrémní náročnosti letošního ročníku a tak třináctá etapa míchala celkovým pořadím ve všech kategoriích. Rozbitý povrch a zničující vedro ještě jednou pořádně prověřilo soutěžní techniku i posádky včetně českého dua týmu MP SPORTS a jejich Fordu Raptor F-150.

Martin Prokop s Janem Tománkem vsadili na jistotu a snahu udržet osmé místo před dotírajícím Holanďanem Van Merksteinem. To se jim nejen podařilo, ale po odstoupení do té doby čtvrtého Ten Brinkeho ze závodu se dokonce v závěru dne posunuli na sedmé místo celkové klasifikace!

Martin Prokop v cíli náročné etapy sděloval své dojmy: „Už ráno nám to dalo pořádně zabrat, protože hned první část, která měla asi 120 kilometrů, byla šílená rozbíječka. Organizátora asi napadlo ještě před koncem závody všechny pořádně vytrápit.

My jsme tam zapadli ve fesh-feshi, když jsme dojeli zapadlé auto před námi a pozdě jsme najeli do jiné stopy. Ztratili jsme tím hodně času, když jsme to s Jendou asi na pětkrát museli vykopávat a celkově nám to v kombinaci s brutálním vedrem sebralo většinu posledních sil.

V cíli tohoto úseku mne museli doslova křísit, abych se chytil a mohl etapu dokončit.

Druhá část už potom byla hodně rychlá a jelo se i po erzetách Rally Argentina, které znám.“