Poslední evropská štace pro Ondřeje Ježka

foto: www.ondrejjezek.com
foto: www.ondrejjezek.com
Pátek, 20. 10. 2017, 15:44 -

Ondřej Ježek má před sebou předposlední závod sezóny. Pozdní říjnový termín hostí již tradičně španělský Jerez de la Frontera.

Přestože v Andalusii momentálně prší, předpověď na víkend hlásí slunečné počasí s teplotami až k 28°C. Již s mistrovským titulem v kapse nastoupí do španělského dvojzávodu tovární jezdec Kawasaki Jonathan Rea. O druhé místo však budou svádět velký boj jeho týmový kolega Tom Sykes a Chaz Davies na tovární Ducati, když první jmenovaný má náskok pouhých 9 bodů. Ve startovní listině dojde také k několika změnám. Do seriálu se vrátí mistr světa z roku 2014 Sylvain Guintoli, který nahradí zraněného Randyho Krummenachera v týmu Puccetti Kawasaki. Na roštu také letos poprvé uvidíme stroj Suzuki, který v týmu HPC Racing bude sedlat Švýcar Dominic Schmitter.

V Jerezu, jakožto na jediné trati, tým Grillini Racing testoval. Byl to však test na konci loňského listopadu, na vodě a Ondřej Ježek v té době sedlal ještě starý model Kawasaki. "Nemyslím si, že by nám tento test do nadcházejícího závodu nějak výrazně pomohl. Tenkrát to bylo bráno spíše jako první svezení, které bylo fajn, ale podmínky i stroj byly hodně odlišné od stavu, který bude tento víkend. Nicméně jsem přijel do Jerezu natěšený předvést maximální výkon. Uvidíme, jak nám to půjde. Přál bych si navázat na Portimao a přivézt opět nějaké body," podotýká před dvanáctým podnikem sezóny brněnský závodník.

ÚAMK

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky