Podzimní Makpak Endurance LeBrno 2017

LeBrno 2017 - Janík Motorsport

Středa, 25. 10. 2017, 9:06 - Konec října bývá v týmu Janík Motorsport již tradičně vyhrazen vytrvalostnímu závodu - Makpak Endurance LeBrno. Ani letošní ročník tak nebyl výjimkou a v termínu 20. až 21.října se na okruh vydal kompletní tým.

 Letošní ročník velmi populárního podniku byl, stejně jako ten loňský, vypsán jako 10 hodinový závod s vloženou pětihodinovkou a sliboval opravdu zajímavé jezdecké souboje.

Sobotní ráno přivítalo všechny účastníky hustou mlhou, díky které nakonec organizátor rozhodl o hodinovém odložení startu. Tento verdikt znamenal, že poslední více jak 2 hodiny závodu budou jezdci  dojíždět za úplné tmy, což slibovalo opravdu neopakovatelný zážitek pro všechny zúčastněné.

 Za volant  vozu KTM X-BOW R se za tým Janík Motorsport posadila opravdu silná sestava – Martin Kalvas ml., Tomáš Konvička, Jiří Svoboda  a Peter Rusin, které doplnila sestava partnerského týmu Carrozzeria Racing.

 Startu se ujal Martin Kalvas ml.. Podmínky neměl vůbec jednoduché, protože trať začal zkrápět déšť a stále byla na trati mlha. Losovaný start ze 7. pozice s dalšími X-BOW za zády též sliboval pořádné závodění. Martin svůj první stint zvládl na výbornou a po hodině jej střídal Tomáš Konvička.   Čas 2.26.664 ukazoval neustálé zrychlování a Tomášova vyrovnaná jízda za neustále zlepšujících se podmínek vynášela KTM X-BOW R stále výše průběžným pořadím.

 Opět střídání, kdy za volant usedl postupně opět Martin Kalvas, Jiří Svoboda, Peter Rusín a do svého druhého stintu vyrazil i Tomáš Konvička. Půlka závodu a KTM X-BOW R bylo průběžně na 6.místě v absolutním hodnocení za 2 prototypy a silnými vozy Porsche a BMW.

 V druhé půlce naši jezdci dokázali ještě zrychlit a i díky správné taktice a rychlému střídání s tankováním během Safety Car fáze se probojovali na krásné 4.místo absolutně. Začalo se stmívat a do závodního vozu usedli jezdci týmu Carrozzeria Racing. Ke konci závodu tedy probíhalo ještě dramatické závodění  a náš vůz KTM X-BOW R vyhrál Divizi 5 při 10 h Le Brno 2017.

Pavlína Janíková

 

« zpět do rubriky