Nová Yamaha YZ65 potěší milovníky motokrosu

Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Středa, 21. 2. 2018, 10:43 -

YAMAHA - Už pět desetiletí dominuje v motokrosových soutěžích řada vítězných závodních motocyklů YZ společnosti Yamaha. Od chvíle, kdy tato značka zvítězila na prvním motokrosovém mistrovství světa v roce 1973, dosáhly stroje YZ společnosti Yamaha vítězství ve všech hlavních mezinárodních kategoriích.

Závoděním a vítězstvím na nejvyšší úrovni získala naše společnost rozsáhlé zkušenosti v konstrukci motokrosových speciálů, což technikům společnosti Yamaha umožnilo vyvinout pro modely YZ několik průlomových technologií v oblasti motoru a podvozku.

Společnost Yamaha odjakživa věřila, že přístup k jízdě v terénu by měli mít jezdci každé věkové kategorie, počínaje předškoláky, a byla jedním z prvních výrobců, který vyvinul speciální motokrosové a volnočasové modely také pro mladé jezdce. Dnes společnost Yamaha nabízí jednu z nejširších řad terénních motocyklů, které jsou určeny pro každého - od úplných začátečníků až po zkušené profesionály.

 

Vítejte ve victorYZone

V roce 2018 uvedeme zbrusu nový model YZ65, jeden z nejzajímavějších a technologicky nejpokročilejších závodních motocyklů pro mladé, který se na trhu po mnoha letech objevil. YZ65 2018 se zcela novým motorem, podvozkem a s designem inspirovaným modelem YZ450F potvrzuje absolutní věrnost společnosti Yamaha juniorské motokrosové scéně, startovní čáře budoucích šampiónů.

Společnost Yamaha nyní nabízí skvělý krok pro přechod od dětských motocyklů PW50 a TT-R, a to model YZ65 otevírající vzrušující svět motokrosu mladým jezdcům a jejich rodinám, a chystá tak budoucím šampiónům ideální start. Díky nejlepšímu vybavení, které jezdci YZ65 již od začátku mají, dokážou na závodní trati dosáhnout svého skutečného potenciálu. A díky dostupnosti dalších motocyklů YZ, spolu s programem podpory jezdců bLU cRU společnosti Yamaha, mohou závodníci zahájit svou kariéru a postupovat žebříčky vzhůru, aby nakonec stanuli na samém motokrosovém vrcholu. S aktuálním modelem YZ65 může každý začínat hned jako profesionální jezdec.

 

Plynulost, výkon a snadné používání motoru s kubaturou 65 ccm

Model YZ65 pohání nově zkonstruovaný kapalinou chlazený dvoutaktní motor s kubaturou 65 ccm využívající systém jazýčkového ventilu vyvinutého pro závodění, který zaručuje vynikající okamžitou odezvu plynu v rámci celého výkonového pásma. Další součástí je systém Digital CDI, který zajišťuje přesný zážeh a pomáhá monitorovat otáčky motoru.

Společnost Yamaha představuje špičku v konstrukci ventilu Power Valve. Výfukový kanál modelu YZ65 je vybaven mechanickým systémem Yamaha Power Valve System (YPVS), který zajišťuje plynulý dodávaný výkon a pomáhá optimalizovat točivý moment tak, aby bylo možné dosáhnout vyšší výkonnosti při nízkých a středních otáčkách. Šestistupňová převodovka s lehkým řazením umožňuje jezdci na motocyklu YZ65 dosahovat maximálních výkonů na nejrůznějších okruzích.

Kromě zajištění plynulého a snadno ovladatelného výkonu, který dokáže vyhrávat závody, mají jezdci na modelu YZ65 i jejich rodiče jistotu, že se jedná o jeden nejodolnějších a nejspolehlivějších modelů ve své kategorii. Spolehlivost zajišťuje také kompaktní chladič s vysokým výkonem, který má optimalizované vedení hadic, a zaručuje tak maximální účinnost chlazení i za těch nejnáročnějších závodních podmínek.

 

Lehkost a stabilita ovládání

Aby mohl jezdec YZ65 co nejlépe využít vysoký výkon nového motoru, vyvinuli konstruktéři společnosti Yamaha zbrusu nový dvojitý kolébkový rám s odnímatelným hliníkovým podsedlovým rámem a lehkou hliníkovou kyvnou vidlicí, která zaručuje snadné, stabilní a agilní ovládání. Podvozek skvěle doplňuje přední pneumatika s rozměry 60/100 14" a zadní s rozměry 80/100 12". Model YZ65 se také standardně prodává se sportovními vlnovitými brzdovými kotouči, které jsou lehčí než obvyklé kotouče a nabízejí lepší samočisticí výkon v náročných podmínkách.

 

Prvotřídní systémy předního a zadního odpružení

Aby bylo možné zajistit opravdu výjimečné ovládání spolu s efektivním tlumením nárazů, je nová YZ65 vybavena vysoce kvalitní 36 mm přední vidlicí KYB, která poskytuje skutečnou stabilitu přední části a umožňuje sebevědomé zatáčení. Tuto závodnickou plně nastavitelnou přední část je možné snadno přizpůsobit různým stavům tratě a jízdním stylům.

Hliníková kyvná vidlice a systém zadního odpružení Monocross zajišťují hladkou a stabilní jízdu a jsou zkonstruovány tak, aby jezdci poskytovaly vysokou úroveň pohodlí. Konstrukce odpružení bez přepákování snižuje požadavky na pravidelnou údržbu a systém je navržen tak, aby zabraňoval propružení na doraz na náročných okruzích a jezdec tak měl neustále kontrolu nad strojem.

 

Absolutní kontrola

Model YZ65 je konstruován jako plně vybavený stroj, který nabízí vítězný výkon motoru s agilním ovládáním a špičkovou odolností. Profil sedla a panely kapotáže jsou zkonstruovány tak, aby jezdci umožnily při brzdění, zrychlování a zatáčení rychle přesunovat těžiště dopředu a dozadu, a on tak měl naprostou kontrolu jak v sedě, tak vestoje na stupačkách. Čtyřpolohová nastavitelná tapered řídítka modelu YZ65 je možné přizpůsobit tak, aby vyhovovala jezdcům různého vzrůstu a postavy.

 

Ryzí závodnická DNA řady YZ

Nová YZ65 má ve standardní výbavě ryzí závodnickou DNA řady YZ. Jeho závodní modrá kapotáž, výrazná grafika a modré ráfky jsou inspirované motocyklem Yamaha YZ450FM MXGP a všechny klíčové prvky na tomto motokrosovém speciálu pro mladé vyvíjel stejný tým techniků, který má na starosti ostatní závodní stroje YZ.

 

Technické údaje modelu YZ65

 • Výkonný nový kapalinou chlazený motor s kubaturou 65 ccm se systémy YPVS a Digital CDI
 • Skvělé technické parametry, vítězný výkon
 • Optimalizovaná konstrukce sání a výfuku, okamžitý výkon
 • 6stupňová převodovka s lehce ovladatelnou spojkou
 • Dvojitý polokolébkový ocelový rám, hliníkový podsedlový rám
 • 36mm obrácená přední vidlice KYB
 • Odpružení KYB Monocross, hliníková kyvná vidlice
 • Přední pneumatika 60/100 14" a zadní pneumatika 80/100 12"
 • Sportovní vlnovité brzdové kotouče s vylepšeným samočisticím výkonem
 • Tapered řídítka, hliníkové brýle vidlice
 • Ergonomický design sedla usnadňující přenášení váhy
 • Lehké hliníkové ráfky kol v barvě modrá Yamaha
 • Panely kapotáže inspirované modelem YZ450F
 • Ideální první motokrosový stroj pro mládež

 

Díly a příslušenství

Majitelé YZ65 si budou moci vybrat z rozrůstající se nabídky originálního příslušenství Yamaha včetně nářadí a servisních dílů. Přístup budou mít také ke katalogu GYTR Performance Products. Kromě toho společnost Yamaha nabízí jezdcům širokou škálu jezdeckého vybavení MX pro mladé. Vybírat si také mohou z lifestylového oblečení, batohů a tašek. Nabídka společnosti Yamaha se průběžně vyvíjí a nové položky se přidávají v průběhu celého roku.

 

Cena a dostupnost

Motocykl Yamaha YZ65 bude dostupný u prodejců Yamaha od května 2018. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit místní cenu, obraťte se na oficiální zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

 

MX Pro Tour 2018

Společnost Yamaha se opět chystá navštívit několik závodních okruhů po celé Evropě, kde zákazníci dostanou možnost vyzkoušet si motocykly řady YZ a dozvědět se o nich další informace. Veškeré podrobnosti budou zveřejněny během června na příslušných národních stránkách společnosti Yamaha.

Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
 

« zpět do rubriky