Martin van den Brink ze severočeského týmu MKR Technology je v úvodu Dakaru stříbrný. Fotogalerie

Neděle, 7. 1. 2018, 10:27 - Naprosto senzačně začal jubilejní 40. ročník Rally Dakar pro severočeský tým MKR Technology. Kamion s holandským pilotem Martinem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským si v úvodní etapě přijel pro stříbro. S náskokem dvou desítek vteřin vyhrál Aleš Loprais.

Po slavnostním startu v Limě nás čekal nejprve nudný dvě stě padesát kilometrů dlouhý přejezd k měřené speciále. Ta měla jen tři desítky kilometrů, ale o to ostřejší byla. Martinovi to sedlo, takže úvod super,“ sdělil Daniel Kozlovský, palubní mechanik stříbrného kamionu z dílny MKR Technology.

První ze čtrnácti etap vyvedla všechny posádky po slavnostním startu v peruánské Limě do cílového města Pisco. Závěrečné tři desítky měřených kilometrů se přitom jely na písku a posádky se hned rvaly s dunami. Za pětadvacet minut si s nimi nejrychleji poradil český pilot Aleš Loprais. Holandsko-česká posádka s van den Brinkem a Kozlovským na Renaultu ztratila přesně dvaadvacet vteřin. Bronz bral Rus Nikolajev. Další dva severočeské kamiony pak přijely na třinácté (Huzink) a devatenácté příčce (van Kasteren).

Do druhé etapy bude židovický kamion týmu Mammoet Rallysport vyjíždět ze skvělé druhé pozice. Na programu je start i cíl v Piscu, ale tentokrát se poměr ujetých kilometrů otáčí. Z celkových dvě stě osmdesáti kilometrů je  téměř dvě stě sedmdesát měřených a z převážné většiny se opět jede na písku.

Výsledky – 1. etapa – Lima – Pisco (31 km)

1. Loprais (Cze) Tatra 25:15

2. van den Brink (Ned) Renault Trucks +0:22

3. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:29

4. van Genugten (Ned) Iveco +1:11

5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:18

13. Huzink (Ned) Renault Trucks +3:24

19. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +9:57

Patrik Pátek

 

« zpět do rubriky