Malá chyba i smůla stála Josefa Krále lepší místo na startu

Pátek, 24. 6. 2011, 20:28 - V napínavé kvalifikaci na hlavní závod formule GP2 ve Valencii neměl pilot stáje Arden Josef Král štěstí. Dvakrát totiž byly kvalifikační jízdy přerušeny, což v relativně krátké, třicetiminutové kvalifikaci znamená většinou velké potíže. Základ pro 22. místo na startu sobotního závodu byl ale položen již v tréninku. Po dvou kolech totiž Král udělal chybu na kluzké části trati mimo ideální stopu, následně mu zhasl motor a tréninkové jízdy pro něj skončily.

„Trať byla špinavá, protože se zde během roku nezávodí. Ve třinácté zatáčce jsem najel trochu mimo ideální stopu. Pokusil jsem se auto srovnat, ale to znamenalo, že v další zatáčce jsem se ponořil do kluzké části trati ještě více. Dostal jsem hodiny a navíc mi zhasl motor,“ líčil Josef Král. „Příprava na kvalifikaci tak nebyla prakticky žádná.“ Což bylo také znát. Na první sadě pneumatik odkroužil Josef Král sice pět kol, ale čas nebyl dostatečně rychlý.

„Nechali jsme se inspirovat nastavením auta mého týmového kolegy, ale nesedlo mi. Pro další kvalifikační jízdu na nové sadě gum jsme tedy v nastavení provedli změny. Jenomže pokaždé, když jsem se chystal na rychlé kolo, nebo jej právě jel, byly vyvěšeny červené vlajky.“

Prvním viníkem byl Venezuelan Johnny Cecotto (Ocean Racing), který dostal také hodiny. Druhé přerušení zapříčinila havárie Francouze Romaina Grosjeana, který ale dokázal zajet třetí nejlepší čas. O pole position svedli souboj jezdci týmu Barwa Addax Charles Pic a Giedo van der Garde. Vyhrál Francouz Pic, ale jen o 0,052 sekundy. Josef Král odstartuje ze třetí řady od konce.

„Nedá se nic dělat, tahle trať mi, zdá se, nepřeje! Dnes jsme měli v kvalifikaci trochu smůlu, ale jak ukázaly jiné závody, dobrý výsledek se dá ve formuli GP2 zajet i ze zadních pozic. Tudíž nevěšíme hlavu, zvolíme doufám zajímavou strategii a budeme se o výsledek určitě prát.“

Záznam hlavního závodu odvysílá televize NOVA Sport v neděli v 9:10.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky