Lamborghini ST: Stupně vítězů pro Gerharda Twerasera

Pondělí, 6. 6. 2011, 16:27 - Gravity-Charouz Racing se v Silverstone nepředstavil pouze v kategorii FIA GT3, nýbrž také v seriálu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, do kterého nasadil celkem tři vozy. Jarek Janiš se v černém lamborghini střídal s Janem Šťovíčkem, jenž měl v Anglii vzhledem ke svému účinkování v GT3, velmi nabitý víkend. Petr Charouz se dělil o vůz s Filipem Sládečkou, který stejně jako Jan Šťovíček v Silverstone startoval i s Mercedesem SLS ve FIA GT3. Zatímco Gerhard Tweraser startoval jako jediný z jezdců české ekipy sám.

V kvalifikaci obsadili Jarek Janiš a Jan Šťovíček výtečnou druhou příčku, která znamenala start z první řady. Startující Jan Šťovíček však v prvním kole vyletěl po chybě z dráhy a tím skončily i šance na dobré umístění. Výsledkem nakonec byla devátá příčka v prvním závodě. Problémy se české posádce nevyhnuly ani ve druhém závodě, který se uskutečnil v neděli ráno. Jana Šťovíčka totiž postihl defekt pneumatiky, který znamenal velkou časovou ztrátu a konečné dvanácté místo v cíli. Závěrečný podnik víkendu rozjížděl Jarek Janiš, který se po celou dobu svého úseku držel mezi nejlepšími pěti. Po výměně jezdců však duo Janiš/Šťovíček obdrželo dvě penalizace, kvůli kterým se v závěrečně klasifikaci propadli na sedmou příčku. „Do závodů jsme vstoupili velice slušně, když jsme získali druhé místo v kvalifikaci. První závod rozjížděl Honza, který v prvním kole závodu bohužel udělal chybu. Nebylo pro něj lehké přesedat z Mercedesu SLS do Lamborghini ST. Ve druhém závodě jsme pak prorazili gumu. Nejvíce nadějně to vypadalo ve třetím klání, šance na dobré umístění skončili se spornou penalizací, kterou jsem obdržel za předjíždění pod žlutými vlajkami. Podle mého názoru jsem však manévr dokončil ještě před jejich vyvěšením,“ shrnul své dojmy po dojezdu Jarek Janiš.

Posádka ve složení Petr Charouz a Filip Sládečka neměla v Silverstone příliš štěstí, když se v každém z trojice závodů potýkala s technickými problémy. Do první jízdy odstartovali jezdci Gravity-Charouz Racingu ze sedmé pozice, posléze je ale potkal problém s pneumatikou, který je vyřadil z bojů o bodovaná umístění. O něco pozitivněji dopadl pro česko-slovenskou posádku druhý závod, ve kterém jezdci obsadili desáté místo. S tratí v Silverstone se Petr Charouz a Filip Sládečka nerozloučili příliš šťastně poté, co museli kvůli technickým problémům vzdát sedm kol před cílem. „Z průběhu závodního víkendu v Anglii jsem zklamán, protože nás v každém závodě postihly nějaké problémy. Věřím, že bez nich bychom bojovali o pódiová umístění,“ zhodnotil závody v Silverstone Petr Charouz.

Z trojice vozů Lamborghini stáje Gravity-Charouz Racing  v Silverstone nejvíce bodů nashromáždil Gerhard Tweraser. Rakouský pilot nejprve v kvalifikaci vybojoval třetí příčku a v následném prvním závodě skončil těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě. Podiu byl blízko i ve druhé bodované jízdě, kdy třetí pozici hájil až do posledního kola. V něm se však bohužel dopustil chyby, která jej připravila o dvě příčky. Gerhard Tweraser si spravil chuť ve třetím závodě, ve kterém až do posledních metrů bojoval o vítězství a nakonec se radoval ze stříbrné pozice! „Toto je moje první pódiové umístění v probíhající sezoně, takže z něj mám velkou radost! Náš vůz je velmi rychlý, takže doufám, že dokážu tento výsledek v příštích závodech zopakovat,“ řekl v cíli spokojený Gerhard Tweraser.

Nyní čeká jezdce šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo  více než měsíční přestávka, po které se tento seriál přesune do Francie na okruh Paul Ricard.

media.bpa.cz

 

« zpět do rubriky