Královi se stále nedaří. Dojel devatenáctý

Sobota, 23. 7. 2011, 23:11 - Ital Luca Filippi mohl jen těsně prohrát včerejší kvalifikaci na svůj 100. závod v kariéře formule GP2 na německém Nürburgringu, ale vše si vynahradil v samotném závodě, který vyhrál. A to navíc poté, co se přesunul do týmu Coloni poté, kdy jej ve stáji Super Nova vystřídal Adam Carroll. Filippimu se podařilo překonat vítěze kvalifikace Charlese Pica během povinných zastávek v boxech, od té doby nebyl k zastavení.

Lídr šampionátu Romain Grosjean, který usiluje o návrat do formule 1, skončil třetí, čímž posílil svůj náskok v průběžném pořadí šampionátu, neboť jeho nejbližší soupeři Giedo van der Garde a Sam Bird dokončili závod až za ním.

Závod byl navíc ozdoben atraktivním soubojem o osmé místo mezi Danielem Closem, Samem Birdem a Álvarem Parentem, které automaticky znamená pole position pro nedělní sprint, který vysílá NOVA Sport živě od 10:30. Nakonec jej vybojoval Sam Bird, který odstartuje společně s Danim Closem z první řady.

Pilot týmu Arden International Josef Král startoval z 19. místa. Na úzké klikaté trati okruhu Nürburgring je to zejména po startu hodně rizikové umístění. Však také v úvodu došlo ke kolizi mezi domácím Kevinem Mirochou a Norem Pålem Varhaugem, které se musel Král vyhýbat, čímž dále ztratil. Bez velkých možností k předjíždění spíše procesním způsobem dojel Král do cíle na stejné pozici, na které se kvalifikoval, tedy 19. místě.

„Na této trati se hodně špatně předjíždí. Po startu jsem se navíc musel vyhýbat soupeřům, kteří kolidovali přímo přede mnou,“ líčil Josef Král po hlavním závodě. „Úhybnými manévry jsem hodně ztratil a tím se propadl prakticky na samotný chvost startovního pole. Důležité je, že jsme dojeli do cíle a tím získali velké množství dat, která můžeme prostudovat a která nám pomohou najít cestu ke zlepšení.“

Po skončení závodu rozhodli sportovní komisaři o vyloučení Švýcara Fabia Leimera ze závěrečné klasifikace. Leimer totiž zezadu narazil do Adama Carrolla a zapříčinil tím jeho odstoupení ze závodu. O dvě kola později vyřadil v jiném incidentu Luize Raziu. Josef Král se tak posunul na osmnácté místo v oficiálních výsledcích, stejná příčka mu bude patřit i na startu nedělního sprintu. Pål Varhaug byl nakonec potrestán penalizací deseti míst na startu nedělního sprintu.