K&K Duck Racing se připravuje na vytrvalost v Dubaji

Pátek, 8. 12. 2017, 18:07 - Petr Kačírek se chystá s Danem Skalickým na vytrvalostní tříhodinovku v Dubaji, která je součástí zimního seriálu NGK Racing Series ve Spojených arabských emirátech. Cílem české dvojice z týmu K&K Duck Racing bude dovézt bílou Audi R8 LMS ultra GT3 na co nejvyšší příčce, nejlépe vyhrát. Proti vozům Ferrari 458, Porsche a Lamborghini Hurracane to ale zase tak jednoduché nebude.

Petr Kačírek závodil s audi po celý letošní rok spolu s Marcelem Kusínem, ale Marcel má bohužel zdravotní problémy, takže na zimní sezonu z Emirátech se hledal do jejich týmu vhodný jezdec. Volba padla na Daniela Skalického, který byl v roce 2017 k vidění především za volantem vozů BMW.

Dan samozřejmě není v týmu Duck Racing nováčkem, všechny své okruhové tituly vyhrál s týmovým BMW M3, ale toto je tak trochu začátek další spolupráce, i když vlastně ve společném týmu Petra a Marcela nahradí Dan právě jezdce týmu K&K Racing.

„Dan je dlouhodobě součástí Duck Racing, spolu už brázdíme okruhy mnoho let, ale nakonec kvůli zdravotním problémům Marcela došlo k dohodě a Marcela u K&K Duck Racingu nahradí právě Dan. Bude to pro něj velká premiéra s Audi a hlavně velká výzva,“ řekl Petr Kačírek.

Navzdory končícímu roku 2017 jsou Kačírek se Skalickým stále velmi aktivní. Skalický před nedávnem startoval ve vytrvalostním závodě šampionátu 24h Series. Duck Racing prožil doslova hektický listopad, když nastoupil do čtyř rallye. Vojta Štajf dvakrát startoval se Subaru Impreza v emirátském šampionátu a sám Kačírek absolvoval dvě automobilové soutěže s novou Škodou Fabia R5. Petr s Danem proto vyráží do Dubaje s nejvyššími ambicemi.

Audi R8 LMS ultra GT3 je připraveno. Už zítra se uskuteční volné tréninky, v nichž dvojice otestuje nastavení auta s pneumatikami Pirelli, které u K&K Duck Racingu nahradili za loňské pneumatiky Hankook.

Závod startuje v sobotu 9. 12. v 15 hodin místního času a vzhledem k tomu, že se v poušti velmi rychle stmívá, v závěru se pojede za šera a pod umělým osvětlením.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky