Josef Král neviděl cíl krátkého závodu GP2 ve španělské Valencii

Neděle, 26. 6. 2011, 20:52 - Startoval sice z pole position, ale devět kol před cílem pilot týmu Arden International ze závodu vypadl. Start proběhl ještě dobře. Josef Král sice protočil kola trochu více, než by potřeboval, ale skvělou defenzivní jízdou do prvních zatáček první místo uhájil. Na trať ale musel safety car, protože za ním bourali Romain Grosjean, Rodolfo Gonzales a Charles Pic. Následný restart závodu ale přinesl českým barvám nepotěšující obrázky.

V nájezdu do poslední zatáčky totiž Král probrzdil a předjeli jej Esteban Gutierrez a Luiz Razia. O kolo později nepřinesla obrana před útoky Gieda van der Gardeho kýžené ovoce a Krále předjel jak Holanďan, tak ještě Daniel Clos.

Král si dlouho držel páté místo, ale devět kol před koncem dostal v úseku mostu hodiny a závod pro něj skončil. Pro tým Arden to byl hodně náročný závod, protože jen o kolo později musel ze závodu odstoupit také týmový kolega Jolyon Palmer.

„Tohle byl z mé strany špatný závod,“ přiznal Josef Král. „Start bylo asi to jediné, co se mi povedlo. Moc jsem chtěl na této trati uspět, zejména ve světle loňských událostí, ale byl jsem přemotivovaný. Po restartu jsem chtěl udržet první místo, ale v přílišné snaze jsem hodně probrzdil a ztratil veškerý náskok, který jsem si restartovací procedurou vyjel. Zašpinil jsem si gumy a v dalším okruhu mě předjeli další dva soupeři. Doufal jsem, že bych se mohl zase dotáhnout, ale pneumatiky rychle odcházely. Ke vší smůle jsem pak v jednom kole zařadil zrovna na spáře mostu a dostal rychlé hodiny, takže mi zhasl motor. Nezbývá, než si vzít z této zkušenosti to lepší a příště vše napravit.“

Závod vyhrál Mexičan Gutierrez před Raziou a van der Gardem.

Dalším dějstvím GP2 je o druhém červencovém víkendu dvojzávod na britském Silverstonu.

BRT

« zpět do rubriky