Josef Král a seriál GP2 se stěhuje na britský okruh Silverstone

Čtvrtek, 7. 7. 2011, 11:39 - Jedná se o velký motoristický svátek, a to zdaleka nejen pro britské fanoušky, nýbrž pro fanoušky motorsportu obecně. Závody na Silverstonu, které se tradičně jezdí v rámci Velké ceny Velké Británie vozů formule 1, se vyznačují nepopsatelnou atmosférou. Ačkoli předpověď slibuje rozmarné počasí, nic to nezmění na výjimečnosti nadcházejícího víkendu. Jedním z hlavních důvodů bude nová konfigurace okruhu. Už vloni došlo k výrazné změně tvaru mezi zatáčkami Abbey a Brooklands. Organizátoři za Abbey vybudovali vnitřní sekci se zatáčkami Farm, Village, The Loop, Aintree a rovinkou Wellington. Pro letošní rok došlo navíc k novému umístění boxů, a tím pádem celé startovní rovinky. Nově se bude startovat z relativně krátké rovinky mezi zatáčkami Club a Abbey, za kterou okruh zatáčí do nové sekce.

Josef Král vloni na Silverstonu kvůli zranění z Valencie nestartoval, takže si vyzkouší tyto dvě výrazné změny pohromadě v letošním roce.

„Vloni jsem nešťastnou náhodou musel vynechat ty nejlepší závodní okruhy v kalendáři: Silverstone, Hockenheim, Spa, Monzu,“ řekl po příjezdu do Británie Král. „Nemohu se tedy závodů na bývalém vojenském letišti Silverstonu dočkat! Těším se nejen na nové zázemí: poté, co se týmy F1 odstěhovaly do nových boxů, jsme po nich zdědili staré zázemí na původní rovince před zatáčkou Copse. Ale také na okruh jako takový. Ten mi jezdecky sedí. Rychlé zatáčky, které naplní jezdcovu touhu po adrenalinové jízdě na hraně. Pirelli pro tento závod nasadí středně tvrdou sadu pneumatik. Sice už s ní máme zkušenosti, ale otázkou je, jak se projeví na tomto rychlém okruhu, který bude pneumatiky zatěžovat zejména velkými příčnými silami. Není pochyb o tom, že nějakou dobu vydrží, ale jak dlouho? To bude záviset nejen na okolních podmínkách, ale také nastavení auta a stylu jízdy. Máme už nějaké zkušenosti a je zřejmé, že cílem je získat další mistrovské body.“

Sezona GP2 se závody v Anglii přehoupne do své druhé poloviny. Královi s deseti body patří deváté místo průběžného pořadí. Šampionát vede o pouhý bod Francouz Romain Grosjean (34 body) před Holanďanem Giedem van der Gardem, který má o tři body více než třetí Ital Davide Valsecchi.

Záznam hlavního sobotního závodu vysílá televizní stanice NOVA Sport v sobotu ve 22:10 a ještě jednou v neděli v 9:10 před startem krátkého závodu, který je přenášen živě od 10:30. Opakování druhého závodu je naplánováno ještě na ten den večer od 20:00.

KALENDÁŘ GP2 2011

06.05. – 08.05.   Istanbul               Turecko               Velká cena Turecka       

20.05. – 22.05.   Barcelona           Španělsko           Velká cena Španělska   

26.05. – 29.05.   Monte-Carlo     Monaco               Velká cena Monaka      

24.06. – 26.06.   Valencie              Španělsko           Velká cena Evropy

08.07. – 10.07.   Silverstone         Velká Británie   Velká cena Velké Británie

22.07. – 24.07.   Nürburgring       Německo            Velká cena Německa

29.07. – 31.08.   Budapešť            Maďarsko           Velká cena Maďarska

26.08. – 28.08.   Spa        Belgie   Velká cena Belgie

09.09. – 11.09.   Monza  Itálie      Velká cena Itálie

BRT

« zpět do rubriky