Jede se Ecce Homo Historic

foto: www.eccehomo.cz
foto: www.eccehomo.cz
Pátek, 8. 9. 2017, 9:16 -

Víkend 8. – 10. září 2017 bude hodně nabitý, čeká nás další ročník tradiční veteránské akce Ecce Homo Historic, sobotní celodenní program Šternberské slavnosti, který je součástí programu Dny evropského kulturního dědictví a do třetice se o tomto víkendu ve Šternberku pojede poslední závod sezony Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, pojede se na zkrácené trati Ecce Homo, kde cíl bude na Lipinském oblouku. Trať tedy celkem měří 4800m.

Ecce Homo Historic nás čeká v tradičním formátu, v pátek odstartujeme v 9 hod. ráno Rally EHH z Hlavního náměstí. Účastníky čeká velmi zajímavá trasa s doprovodným programem, kterou jim ale dopředu prozradit nemůžeme. V sobotu dopoledne bude program zaměřen pro širokou veřejnost, protože se uskuteční výstava historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici. Budete si opět moci prohlédnout různé značky jednostopých vozidel: Jawa, Triumph, Harley Davidson, BMW a další. Mezi přihlášenými bývají i nádherné stroje jako D-RAD R20 z roku 1930, Ariel 557 SM nebo třeba Praga 350 BC. V kategorii automobilů vídáme ve Šternberku například nádherné Mustangy, MG A Coupe, vozy značek Saab, Wartburg nebo VW Scirocco GT. Do kategorie automobilů patří i formulové vozy spadající již mezi veterány, například Kondor Formule 3 nebo Ryba Formule 3. Ve 13 hod. odjedou někteří účastníci z výstavy na Radniční ulici na spanilou jízdu po okolí. Večer je pak čeká tradiční Moravský večer konaný na nádvoří bývalého augustiniánského kláštera. V neděli všem „historikům“ pak bude patřit trať Ecce Homo, kde bude probíhat zápolení v jízdách pravidelnosti.

Zahájení Šternberských slavností je naplánováno na sobotu 9 hodin ráno, kterého se účastní významní představitelé města. V dopoledním programu, který bude zaměřený převážně na děti, vystoupí dvě šikovné slečny Dominika Lhotská a Sabina Ulmanová, které zazpívají několik připravených písní, uvidíme i Mažoretky Bohunky a nebudou chybět nafukovací atrakce pro menší i větší děti, malování na obličej, airbrush tetování, šlapací káry nebo fotbalové šipky pro děti i dospělé. V odpoledním programu již vystoupí zkušené kapely, zejména místní, ale i republikového formátu. V pravé poledne budete mít možnost slyšet šternberskou kapelu Plán C, ve 14 hod. zahrají Black Tiger, kteří mají původní založení skupiny také ve Šternberku. Ti se představí s žánrem melody hard-rock. Od cca 15 hodin se můžete těšit na multižánr v podání další domácí kapely, True Colors s frontmankou a zpěvačkou Kateřinou Dostálovou. Kolem 16. hodiny se představí šternberští „zahrádkáři“ The Gardeners s acoustic-popem. V 17 hod. přijde na řadu hřeb večera, známý zpěvák Petr Kolář se svými nestárnoucími hity. Po něm bude podium patřit další šternberské kapele Výsledek, s frontmanem Tádou Mánkem, kteří jsou v poslední době jednou z nejžádanějších místních kapel. Po nich nastoupí Ready Kirken, které netřeba představovat a program zakončí slovenská hardcore punkrocková kapela Bijouterrier, která nadchne jistě tu mladší část publika.

Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo

V sobotu 9. září se na trati Ecce Homo pojede poslední závod sezóny závodů automobilů do vrchu, jedná se o druhý zkrácený Šternberk. Pojedeme na trati Ecce Homo s tradičním startem a cílem na Lipině, přihlášených je k dnešnímu dni 78 vozů, mezi nimiž nechybí ani novopečený Mistr ČR David Komárek. David si pro titul mistra dojel letos již potřetí a nás těší, že i přesto, že má titul v kapse, se na šternberské trati objeví. Titul absolutního mistra je sice jasný, ale v několika skupinách ještě vítěz určený není a poslední závod rozhodne. Proto to bude velmi napínavý závod a rozhodně si ho nenechte ujít. Mezi elitou se představí i Marek Rybníček s Fiestou WRC, Jiří Špalek s Normou nebo celá rodina Jermanovic – Sajlerovic. Z domácích jezdců uvidíme téměř všechny jezdce: Theimer mladší i starší, Čepička, Vašek, Malík, Tomeček, Kůs, Kočiřík, Krakovič a další. Budeme mít možnost letos naposledy vidět skvosty jako je např. BMW Ivo Krampoty apod. Velkou radost nám udělala samozřejmě přihláška našeho nejúspěšnějšího jezdce Petra Trnky, který se svým Ligierem nebude chybět. I přesto, že jeho prioritou v letošní sezóně je Mistrovství Evropy, kde se mu mimo jiné velmi daří a předvádí skvělé výkony. Vyhlášení tohoto podniku proběhne tentokrát v parkovišti závodních strojů.

Petr Vomáčka, ÚAMK

« zpět do rubriky