Jan Charouz popáté v řadě v cíli závodu 24h Le Mans

Neděle, 12. 6. 2011, 17:36 - Posádka týmu OAK Racing 49 ve složení Shinji Nakano, Nicolas de Crem, Jan Charouz obsadila v nejslavnějším vytrvalostním závodě světa 24h Le Mans páté místo v kategorii LMP2, když poslední kolo závodu absolvovala s prasklým zavěšením zadního kola.

Čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans byl pro tým OAK Racing v posledních minutách velmi dramatický. Závěrečný stint připadl na japonského závodníka Shinji Nakana, kterého v předposledním kole zradilo zavěšení pravého zadního kola. Na Nakana a jeho vůz OAK Pescarolo-Judd BMW čekalo ještě bezmála čtrnáct kilometrů. Do cíle nakonec Shinji Nakano dojel. Ztratil však čtvrtou pozici a cílem projel jako pátý ve třídě LMP2. V absolutním pořadí pak patří posádce Nakano, De Crem, Charouz čtrnáctá pozice.

Tým OAK Racing se po stíhací jízdě dostal z devátého na čtvrté místo ve své třídě. Na prototypu OAK Pescarolo-Judd BMW však přestala fungovat automatická spojka a vypínaní zapalování. S touto poruchou absolvoval ranní stint Jan Charouz, který přesto čtvrté místo udržel. Problémy se však začaly stupňovat. Stačilo ale vyměnit řídící jednotku a vše opět začalo fungovat.

V závěru závodu potrápilo jezdce ještě počasí, když se na okruh La Sarthe snesly dešťové kapky. Trať nebyla suchá, ale ani mokrá. Na tomto zrádném povrchu kroužil spolehlivě Jan Charouz, který se držel čtvrtý v kategorii LMP2. V závěru však přišly výše zmíněné problémy, které japonsko-belgicko-české trio sesadily na konečnou pátou pozici.

Jan Charouz: „S výsledkem jako takovým spokojený nejsem, protože jsme chtěli bojovat minimálně o stupně vítězů. Jsem ale spokojený s tím, že jsem zde pětkrát startoval a pětkrát spatřil cíl závodu. Je to nejslavnější závod světa, a tak budu rád, když jej budu moci absolvovat také v nadcházejícím roce.“

„Můj poslední stint se jel na vlhké trati. Nebylo to suché, ale ani mokré. Měli jsme nasazeny přechodné pneumatiky. Nemělo cenu nic riskovat. V závěru nás postihl ještě technický problém. Naštěstí s tím Shinji dokázal dojet až do cíle, i když jsme ztratili jednu pozici.“

media.bpa.cz

 

« zpět do rubriky