I přes srážku s autem dojel Kolomý ve druhé etapě čtvrtý, Šoltys čtrnáctý. Fotogalerie

TATRA BUGGYRA RACING on DAKAR 2018 - Stage 2

Pondělí, 8. 1. 2018, 8:34 - Martin Kolomý dokončil druhou etapu čtvrtým nejrychlejším časem, a to i přes kolizi na trati. V celkovém hodnocení tak poskočil z osmé pozice právě na čtvrtou. Druhý pilot týmu Martin Šoltys dojel do cíle náročné etapy na čtrnáctém místě.

Martin Kolomý zajel ve druhé etapě celkově čtvrtý nejrychlejší čas, a to i přes to, že se asi na 150 kilometru srazil s osobním autem. „Dnešní etapa byla opravdu hodně náročná, hodně dun. Písek byl strašně sypký. Jelo se nám parádně. Zůstali jsme ve dvou kráterech, takových dunách, že jsme se nemohli vyhrabat nahoru, tak jsem musel chvíli „tobogánovat“. Tam jsme ztratili pár drahocenných minut. No a končilo to vlastně tím, že jsme měli nehodu s jedním osobákem, kterému jsme se uhýbali doprava, že jsme jeli skoro po skále a on uhýbal také pořád doprava až pod nás vjel, tak jsme se tam také chvíli zdrželi. Jsme ale teprve na začátku, TATRA je celá, opět letěla. Zítra pokračujeme,“ řekl v cíli náročné etapy Kolomý.

Druhý pilot týmu TATRA Buggyra Racing Martin Šoltys překvapil i sám sebe a dojel na čtrnácté pozici. „Oproti prologu to dneska bylo opravdu náročný, dlouhý a výživný. Dojeli jsme čtrnáctí se ztrátou hodiny a půl. Jako nováček si myslím že dobrý, předjížděli jsme hvězdy jako Ardavicus, Kamazy, které měly nějaké problémy. Nám se to zaplať pánbůh naštěstí vyhlo, takže spokojenost,“ hodnotil druhou speciálu Martin Šoltys.

„Tak bylo to hrozně zábavný, já jsem byl teda šokovaný, co oni si dovolí nám předvést v první velké etapě. Já ty nováčky celkem lituju. Musím smeknout klobouk před Martinem Šoltysem, protože dostat se za volantem do takového masakru je opravdu hrůzný a on to zvládnul špičkově,“ chválil dakarského nováčka matatador Josef Kalina. „V jednu chvíli jsme tam měli malý problém s navigací, kluci dokonce lezli na střechu, aby hleděli do dáli, ale viděli tak maximálně do další duny, tak jsem jim říkal, že to je zbytečný ať tam nelezou. Nakonec jsme se z toho vymotali a jsme v pořádku v cíli,“ řekl na konci dne Josef Kalina.

Výsledky 2. etapy:

1. Nikolaev                                        KAMAZ                                3:24:23

2. Villagra                                           IVECO                   +03:25

3. Loprais                                            TATRA                  +06:07

4. KOLOMÝ                                        TATRA                  +11:11

5. Van Genugten                                 IVECO                   +20:08

14. ŠOLTYS                                         TATRA                  +1:29:14

Průběžné hodnocení po 2. etapě.

1. Nikolaev                                         KAMAZ                    3:50:07

2. Loprais                                           TATRA                  +05:38

3. Villagra                                           IVECO                   +09:33

4. KOLOMY                                        TATRA                  +13:07

5. Van Genugten                                IVECO                    +20:50

15. ŠOLTYS                                         TATRA                  +1:49:49

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky