Gravity-Charouz Racing vyráží k dalším bojům v seriálu FIA GT3 do Pyrenejí

Pátek, 1. 7. 2011, 9:59 - Závodníci stáje Gravity-Charouz Racing se o nadcházejícím víkendu na okruhu Navarra poperou o body do hodnocení jezdců v evropském šampionátu vozů GT3. Stejně jako v předchozích dvou případech se Gravity-Charouz Racing představí se dvěma vozy, přičemž u jednoho z nich došlo k obměně jezdecké posádky.

Do vozu se startovním číslem 11 opět usedne ruský jezdec Leonid Machitski. Ten ovšem bude mít nového spolujezdce, kterým bude český závodník Jarek Janiš. Rodák z Olomouce má s vozy GT mnoholeté zkušenosti. Tato skutečnost dává rusko-české posádce velmi slušné vyhlídky na umístění v elitní desítce.

Ve druhém mercedesu připravovaného týmem Gravity-Charouz Racing k žádné personální změně nedošlo, takže se za volantem Mercedesu SLS se startovním číslem 12 budou střídat Jan Šťovíček a Jakub Knoll. Přestože oba piloti budou v Navaře startovat poprvé, oba díky úspěšnému testování v Mostě a tréninku na simulátoru věří ve slušný výsledek. „Na tento závod jsem se snažil připravit nejlépe, jak to šlo. Několik hodin jsem proseděl na simulátoru, takže trať bych měl mít trochu zažitou. Minulý týden jsme absolvovali testování v Mostě, kde jsem se po dva dny snažil zlepšit jezdecký styl na suchu i na vodě. Našim cílem ve Španělsku je docílit lepších výsledků, než tomu bylo v prvních dvou závodech FIA GT3. Věřím, že se nám to povede,“ řekl před odjezdem na závody Jan Šťovíček.

Na jihu Evropy se v kokpitu mercedesu objeví také Slovák Filip Sládečka, který již tradičně bude hájit barvy stáje Heico Motorsport, jež je partnerskou stájí Gravity-Charouz Racingu. Filip Sládečka prožívá se svým německým kolegou Patrickem Hirschem velmi povedenou sezonu, po dvou odjetých podnicích v průběžné klasifikaci se nacházejí na desátém místě. 

Dění na okruhu Navarra můžete sledovat na televizní stanici Sport 5, kde v přímých přenosech uvidíte jak kvalifikační trénink (sobota 2.7. od 9:15), tak obě následné bodované jízdy (sobota 2.7 od 13:35, neděle 10:05).

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky