Gravity-Charouz Racing je připravený na boje v pohoří Eiffel

Pátek, 17. 6. 2011, 9:15 - Dějištěm pátého podniku Světové série Renault je okruh Nürburgring v pohoří Eiffel. Česko-lucemburský tým Gravity-Charouz Racing míří na německý okruh s jezdci Janem Charouzem a Brendonem Hartleyem pro další body do celkového hodnocení.

Po závodech na okruzích Spa-Francorchamps, Monza a Monako míří Světová série Renault na slavný Nürburgring. Německý okruh hostí páté kolo Formule Renault 3.5, ve kterém se představí také jezdci česko-lucemburské stáje Gravity-Charouz Racing.

Brendon Hartley dokázal pro Gravity-Charouz Racing vybojovat v Monaku první stupně vítězů, když skončil na třetím místě. Vzestupnou výkonnost stáje potvrdil také Jan Charouz, který do nehody se soupeřem bojoval v první desítce.

Pořadatelé navíc na Nürburgring připravili cenu v podobě jízdy s formulí 1 týmu Lotus Renault GP. Jezdec, který po pátém podniku povede průběžné pořadí Světové série Renault, absolvuje v dalším víkendovém závodě na maďarském okruhu předváděcí jízdu. O tuto cenu má možnost bojovat devět pilotů včetně Brendona Hartleye.

Jan Charouz mezi čtvrtým a pátým podnikem Světové série Renault absolvoval v týmu OAK Racing neslavnější čtyřiadvacetihodinový závod světa v Le Mans. Jeho posádka obsadila po problémech se zavěšením a převodovkou páté místo ve třídě LMP2.

Jan Charouz: „Na Nürburgring se vracím po roční přestávce. V roce 2009 jsme zde s prototypem Lola-Aston Martin v Le Mans Series zvítězili. Už proto se na Nürburgring těším. Navíc se mi zdejší trať líbí. V Monaku jsme předvedli, že náš tým stále výkonově roste. Měl jsem dobře rozjetý závod, ale kvůli kolizi se soupeřem jsem přišel o další důležité body. Plán zůstává nadále stejný - v Německu chci bojovat v první pětce absolutního pořadí.“

Brendon Hartley: „Nürburgring je velmi zábavným a technickým okruhem. Je to trať, která mě opravdu baví a cítím se na ní zcela jistý. Tým Gravity-Charouz Racing v úvodu sezóny udělal velký pokrok kupředu, a tak mým cílem pro tento víkend jsou stupně vítězů v obou závodních jízdách.“

Všechny závody World Series by Renault 2011 můžete sledovat v přímých přenosech na televizní stanici Eurosport. První závod startuje na okruhu Nürburgring v sobotu 18. června ve 13:00 hodin (Eurosport 2), druhý pak v neděli 19. června od 14:00 hodin (Eurosport 2).

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky