Gravity-Charouz Racing chce ve Francii pokračovat ve zlepšených výkonech

Sobota, 16. 7. 2011, 16:35 - Česká stáj Gravity-Charouz Racing se o tomto víkendu na okruhu Paul Ricard zúčastní čtvrtého podniku seriálu FIA GT3, během kterého se letošní sezona evropského šampionátu přehoupne do druhé poloviny. Gravity-Charouz Racing na jihu Francie nasadí dvě posádky, které se budou snažit o první letošní bodový zisk.

V bílém mercedesu se startovním číslem 11 se budou opětovně střídat Rus Leonid Machitski a český pilot Jarek Janiš, který se po boku ruského kolegy poprvé objevil při posledním podniku v Navaře. Hlavním cílem rusko-české posádky bude umístění v elitní desítce, které jim zatím uniká. „Na závod na okruhu Paul Ricard se velice těším a jsem rád, že jsem podruhé v řadě dostal příležitost zazávodit si v tomto seriálu. Doufám, že nás už nebude pronásledovat smůla a že dosáhneme dobrého výsledku. V Paul Ricardu jsme měli před sezonou několik testování, takže bychom s nastavením vozu neměli mít žádné problémy,“ řekl před odjezdem do Francie Jarek Janiš.

Za volantem druhého vozu Gravity-Charouz Racingu se představí čeští závodníci Jan Šťovíček a Jakub Knoll. Ti se v Paul Ricardu pokusí navázat na zlepšené tempo z předcházejícího závodu v Navaře, které však bylo devalvováno několika chybami českých závodníků. „Závodní víkend ve Španělsku se nám nepovedl, protože jsme udělali několik chyb. Proto bychom rádi v Paul Ricardu poslední neúspěch napravili. Trať znám velmi dobře, jelikož jsem zde vloni závodil a letos dvakrát testoval. Testovali zde ale všichni jezdci seriálu FIA GT3, takže na tom budeme stejně. Chceme se soustředit zejména na zrychlení boxových zastávek, tam máme rezervy a ztrácíme. Dále se pokusíme prorazit v kvalifikaci, kde oproti zkušenějším jezdcům ztrácíme, protože neumíme tak dobře využít nové pneumatiky,“ prohlásil jezdec stáje Gravity-Charouz Racing Jan Šťovíček.

Ve Francii nebude pochopitelně chybět ani Filip Sládečka, který po celou sezonu startuje v barvách týmu Heico Motorsport, jenž je partnerskou stáji Gravity-Charouz Racingu. Slovenský pilot se bude společně se svým německým kolegou Patrickem Hirschem pokoušet o zisk dalších bodů do hodnocení jezdců, ve kterém slovensko-německé posádce patří jedenáctá příčka. „Na Paul Ricard se opravdu těším. Absolvoval jsem tam před sezonou testování, které nedopadlo vůbec špatně. Po závodech v Navaře jsem velmi motivovaný, protože jsme tam předvedli velmi dobrou rychlost a o podium jsme přišli pouze kvůli zdržení při zastávce v boxech,“ prozradil dvacetiletý závodník Filip Sládečka.

Televizní stanice Sport 5 odvysílá ze čtvrtého podniku FIA GT3 ve Francii v přímých přenosech nejen sobotní kvalifikaci (od 9:00), ale také oba následující závody (v sobotu od 13:20 a v neděli od 11:05).

Gravity-Charouz Racing nebude ve Francii bojovat pouze v šampionátu FIA GT3, nýbrž také v seriálu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Do více než pětiset koňových speciálů Lamborghini v Paul Ricardu v barvách české stáje usedne celkem pět jezdců. Čech Petr Charouz se bude střídat s Rakušanem Vitusem Eckerem, zatímco slovenský závodník Filip Sládečka se bude o italský vůz dělit s dalším rakouským jezdcem Gerhardem Tweraserem. S třetím lamborghini českého týmu se pak na francouzské dráze ukáže zkušený Rakušan Lucas Lichtner-Hoyer.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky