ETCC míří do belgického Zolderu, začátkem října zakončí sezonu v Mostě

Středa, 13. 9. 2017, 8:32 -

Evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) pokračuje tento víkend v belgickém Zolderu. Jako lídr průběžného pořadí se divákům na místním okruhu představí skvělý český pilot Petr Fulín s vozem Seat Leon Cup Racer TCR, který má třináctibodový, respektive patnáctibodový náskok před třemi největšími konkurenty, jimiž jsou Švýcar Christjohannes Schreiber, Maďar Norbert Nagy a Igor Stefanovski z Makedonie. Letošní sezona pak vyvrcholí závodním víkendem The Most Grand Finale 6. až 8. října v Mostě, kde bude mít ETCC premiéru. Vstupenky je možné zakoupit už nyní v on-line systému na webových stránkách mosteckého autodromu.

„Dva víkendy před koncem držíme pěkný náskok. Nechci to zakřiknout. Rozhodně ale bylo příjemné strávit letní přestávku s dobrým pocitem než se špatnou náladou a čekáním na další příležitost, jak soupeře trumfnout,“ nechal se slyšet Petr Fulín. Dobrou náladu před vyvrcholením sezony neskrývá ani ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika Aleš Novák. „Třináctibodový náskok v čele tabulky je skvělá výchozí pozice do dalších bojů o titul,“ uvedl.

Šanci na titul letošního šampiona mají první čtyři závodníci v čele průběžného pořadí, tedy Fulín, Schreiber, Nagy a Stefanovski. Fulín letos vyhrál tři závody a bude chtít minimálně udržet bodový náskok před svými soupeři. Tři vítězství má na kontě i Schreiber, ale dva ze závodních víkendů mu nevyšly, a tak bude v Belgii dohánět ztrátu. Pro Schreibera i dalšího aspiranta na titul Nagyho je Zolder navíc úplně nová trať. Obhájce loňského titulu, Kris Richard ze Švýcarska, se letos seriálu neúčastní.

Každý ze šesti závodních víkendů sezony ETCC zahrnuje dvojí testování, volný trénink, kvalifikaci a dva nedělní závody. Letošní novinkou jsou pevné starty vozů v obou závodech. Dosavadní praxe byla v jednom závodě pevný start, ve druhém letmý start.

Součástí The Most Grand finále jsou také vložené závody. Za zhlédnutí určitě stojí série Twingo Cup, která představuje jedinečnou možnost pro mladé začínající jezdce, jež přestupují z motokár do světa velkých okruhů. Diváci dále uvidí sérii Haigo ADAC, která zahrnuje souboje formulových i cestovních vozů bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a jízdu pravidelnosti FAS AČR. O vítězi v ní nerozhoduje pořadí v cíli. Tuzemští jezdci na továrních speciálech i ve vozech individuálních konstrukcí mají za úkol zajet pokud možno stejný čas ve dvou měřených kolech.

Víkend tedy slibuje napínavou a rozmanitou podívanou, organizátoři jí zpestří i bohatým doprovodným programem. Diváci si mohou objednat taxijízdy v upravených speciálech, nebo vyhlídkový let vrtulníkem. Uvidí také sympatické dívky se vztahem k motoristickému sportu při finále celoroční soutěže Miss Grid. Jistě zaujme akrobatická letecká show. Své umění předvede Petr Kopfstein, účastník prestižního seriálu Red Bull Air Race.  „Nezapomněli jsme pochopitelně ani na nejmenší návštěvníky. Čeká je spousta zábavy, her, soutěží na dětském dopravním hřišti,“ doplnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti Autodrom Most Jana Svobodová.

Jan Foukal

 

« zpět do rubriky