Enge vstupuje do druhé poloviny šampionátu FIA GT1 World Championship

Pátek, 1. 7. 2011, 12:51 - O prvním červencovém víkendu se na severu Španělska odehraje šestý podnik Mistrovství světa vozů GT1. Ve startovní listině nechybí jediný český účastník Tomáš Enge hájící barvy německé stáje Young Driver AMR. Druhou polovinu Mistrovství světa vozů GT1 odstartuje šestý podnik na severu Španělska na okruhu Navarra, který leží mezi městy Logrono a Pamplona. Tým Young Driver AMR se opět bude snažit vybojovat umístění na stupních vítězů s posádkami ve složení Tomáš Enge, Alex Müller a Darren Turner, Stefan Mücke.

Premiérově se okruh Navarra objevil v kalendáři FIA GT1 World Championship až v průběhu loňské sezóny, když nahradil jihoafrický závod v Durbanu. Úspěch zde zaznamenali Tomáš Enge s Darrenem Turnerm, kteří v kvalifikačním závodě odstoupili pro technické problémy, do hlavního závodu startovali z devatenácté pozice a po stíhací jízdě jim jen těsně unikly stupně vítězů, když cílem projeli jako čtvrtí.

„V loňském roce jsme zde dosáhli velmi dobrého výsledku. Nevíme však, co udělá změna termínu, kdy je závod na okruhu Navarra přesunutý z října na červenec. V tomto období tu jsou obrovská vedra. Navíc máme zátěž z předchozího podniku, a tak to nebude vůbec jednoduché. Doufám, že se nám vyhnou problémy a získáme dostatečný počet bodů,“ uvedl k nadcházejícímu víkendu Tomáš Enge.

Jezdce čeká v okolí španělského okruhu tropické počasí, které bude dosahovat teploty okolo třiceti stupňů Celsia. V tomto vedru dostanou nejvíce zabrat pneumatiky, u kterých se předpokládá na technické trati o délce necelých čtyř kilometrů velké opotřebení. Jednoduché to nebudou mít ani jezdci, kteří v kokpitu svých vozů mohou naměřit až šedesát stupňů Celsia.

Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 2. července od 15:00 hod kvalifikaci (záznam) a od 16:30 hod kvalifikační závod. V neděli 3. července pak hlavní závod od 13:00 hod.

redakce Ostrava Online

 

 

« zpět do rubriky