Duck Racing střídá v emirátech rally a okruhy, v obou případech úspěšně

Sobota, 3. 2. 2018, 9:18 - Od závodu k závodu míří český tým Duck Racing. Ve Spojených arabských emirátech se o uplynulém víkendu objevil na startu tamního okruhového šampionátu NGK series a hned příští týden změní terén a zúčastní se soutěže Umm Al Qiwain rally.

Duck Racing v čele s Petrem Kačírkem startoval uplynulý víkend na dubajském autodromu s vozem Audi R8 LMS Ultra GT3. Český jezdec tak intenzivně pokračuje v zimní přípravě na český a středoevropských okruhový šampionát, který odstartuje na konci dubna závodem na Hungaroringu.

„Týmové audi bylo skvěle připravené a dostalo nové pneumatiky Pirelli, které se na zdejší trati, poseté drobnými zrnky písku, ukázaly jako nejlepší. Oproti loňským časům jsme totiž zrychlili o 1,5 sekundy,“ uvedl spokojený Petr Kačírek.

Největší konkurenci pro české audi představovala čtyřčlenná skupina vozů ferrari kategorie GT3, cílem Petra Kačírka proto bylo vystoupat na stupně vítězů. V kvalifikaci sice skončil čtvrtý, ale rozdíl pouhých tří setin sekundy na třetího mu dodal správnou motivaci na závod.

„Na místního soupeře jsem si věřil. První dvě ferrari z týmu Dragon Racing byla nedostižná, protože za volantem jednoho z nich seděl i zlatý jezdec ze série Blancpain GT. Z toho důvodu jsem se soustředil na udržení jednoho ferrari za mnou a na příležitost k předjetí dalšího ferrari přede mnou. Přesně sedm kol můj soupeř na třetím místě odolával a na konci rovinek se defenzivní stopou urputně bránil. V osmém kole na konci cílové rovinky opět zaujal vnitřní stopu, zatímco já se rozhodl jít na brzdy v ideální stopě, díky čemuž jsem první pravou zatáčku projel bezchybně a měl jsem ideální výjezd na následnou krátkou rovinku. Ta končila levou zatáčkou, takže už jsem jen dbal na to, abych neudělal chybu a převzal třetí pozici,“ popsal Kačírek úspěšný souboj o bronzovou příčku.

Kačírek okamžitě zrychlil tempo, aby dal soupeři na srozuměnou, kdo je rychlejší. Vytvořil si zhruba čtyřicetimetrový náskok a do cíle dojel s bezpečným odstupem na skvělém třetím místě.

Zatímco na bílé Audi R8 LMS Ultra GT3 přijde řada až začátkem března, Petr Kačírek neodpočívá a příští víkend usedne společně se spolujezdcem Jaroslavem Jugasem do Subaru Impreza skupiny N. Čeká na ně druhý podnik oficiálního rally šampionátu Spojených arabských emirátů a po vítězství v úvodní Rally Sharjah se budou snažit udržet průběžné vedení i v Umm Al Qiwain rally.

„Moc se na rally Umm Al Qiwain těšíme, protože loni jsme v ní skončili s poruchou motoru už po dvou rychlostních zkouškách. Teď máme jasný cíl udržet vedení a musím říct, že je krásné, vidět v tak exotické zemi českou vlajku na prvním místě ve výsledcích,“ dodal na závěr Petr Kačírek.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky