Citroën představí při Rally Bohemia speciál Citroën DS3 R3T

Andrea Crugnola
Andrea Crugnola
Středa, 29. 6. 2011, 9:02 - Popularita vozů Citroën DS3 R3T na evropských tratích roste, první vlaštovky se postupně objevují i na českých tratích. Citroën ČR si právě Rally Bohemia (1. – 3. července 2011) vybral k oficiální prezentaci tohoto vozu v České republice. Kromě doprovodných akcí bude hlavní aktivitou mladoboleslavský start talentovaného italského mladíka Andrea Crugnoly.

Citroën DS3 R3T se na evropských tratích poprvé prezentoval v závěru loňského sezony, kdy se za jeho volantem na vybraných závodech objevily takové hvězdy jako Kris Meeke, Bryan Bouffier a Thierry Neuville. Vůz z dílen Citroënu Racing, který pod kapotou ukrývá čtyřválcový motor 1.6 THP (Turbo Haute Pression, základem sériový motor z produkce PSA), si okamžitě řekl o pozornost fanoušků i soutěžních týmů. Během letošní sezony se počet těchto vozů výrazně navýšil, domácí premiéru si mohli fanoušci vychutnat při Valašské rally v závěru března. 

Citroën DS3 R3T disponuje díky specifickým dílům určeným pro závodní auta (vzduchový filtr, vačkové hřídele, písty, ojnice, systém výfuku a turbodmychadlo, elektronické ovládání) výkonem 210 koní. Kromě čistého výkonu byla věnována zvláštní pozornost vyladění kroutícího momentu a trakce. S hodnotou 350 N.m nabízí motor vozu DS3 R3 bezkonkurenční pružnost. Převratnou novinkou je u tohoto speciálu šestistupňová sekvenční převodovka s řazením v blízkosti volantu. Tento systém umožňuje dvakrát rychlejší řazení než u mechanické převodovky a současně lepší spolehlivost hnacího ústrojí.

Cena přestavbového kitu DS3 R3T pro asfaltové tratě je 62 tisíc euro (komplet vůz i s přestavbou 90 tisíc euro).

Citroën Racing využije Rally Bohemia k oficiálnímu představení nového Citroënu DS3 R3T v České republice. Na akci v Bělé pod Bezdězem 30. června pro potenciální zájemce a zástupce médií, při mladoboleslavské soutěži bude hájit barvy francouzské značky oficiální pilot Ital Andrea Crugnola. Na místě spolujezdce ho doprovodí Roberto Mometti. Soutěži bude přítomen i šéf klienského sportu značky Citroën Jean Francois Lienere.

Andrea Crugnola se narodil 25. dubna 1989 ve Varese. S motoristickým sportem začínal na motokárách (od roku 2004), v roce 2007 přesedlal na rally. S dvoukolkami sbíral vavříny v pohárových šmpionátech (Suzuki Rallye Cup), v sezoně 2009 se stal v italském asfaltovém šampionátu vítězem kategorie do 25 let a loni skončil druhý v juniorské kategorii (C.I.R.). Sezonu korunoval pátou příčku na Rallye du Valais. Při Katalánské rally se Andrea zúčastnil projektu Pirelli Star Drivers a nakonec byl vybrát mezi šestici jezdců, kteří reprezentují italského výrobce pneumatik, který je zároveň letošním partnerem CRT ve všech evropských zemích, v seriálu FIA WRC Academy (nástupce Junior WRC).

redakce Ostrava Online

 

 

« zpět do rubriky