Bruntálskému rodákovi Martinu Kolomému se dostalo poděkování od legendárního Čagina. Fotogalerie

Sobota, 13. 1. 2018, 15:02 - Tým Tatra Buggyra Racing včera dorazil do hlavního města Bolívie, kde je přivítaly mraky nadšených diváků. Během volného dne se pak snažili načerpat síly do dalších bojů. Do zázemí týmu během dne dorazila s vděkem i početná skupina z ruského Kamazu.

„Musím říct, že i když jsme přijeli za tmy, tak atmosféra v La Paz byla opravdu vynikající. Dostala i našeho kolegu Jirku Kolbabu, který toho zažil na cestách již hodně, ale z tohoto byl naprosto v „tranzu“,“ komentoval příjezd manažer týmu Jan Kalivoda. „Volný den dnes nebyl tak úplně volný. Kluci pracovali na autech, aby byla připravená na druhou část letos opravdu náročného Dakaru. Jiní pak využili možnost regenerace a vyrazili na místní lanovku, aby si město prohlédli z výšky. Honza Pernica měl zase plné ruce práce s napravováním rozbitých těl všech posádek,“ popisoval Kalivoda.

Martin Kolomý využil volný den k regeneraci a nabrání sil do druhé poloviny závodu. „První týden byl opravdu hodně náročný, takže volný den už přišel vhod. Snažím se teď odpočívat, protože druhá půlka nebude o nic jednoduší a my se budeme snažit probojovat pořadím co nejvýš to půjde. To bude stát hodně sil,“ řekl odhodlaný Kolomý. 

Dakarský nováček Martin Šoltys se snaží aklimatizovat na vysokou nadmořskou výšku. „Včera to bylo opravdové utrpení, jsem rád, že už je to za mnou. Dnes už je to o něco lepší, ale stále to není stoprocentní. Snad se to do zítra zlepší a my budeme moci jet na plný plyn. Snažím se abych načerpal co nejvíce sil, ale především si tělo musí zvyknout, že se pohybuje v nadmořské výšce okolo 5 000 metrů nad mořem,“ uvedl Šoltys.

Svůj sen si vychutnávají naplno členové posádky „Adria“. „Spokojenost je obrovská. Máme strašnou výhodu, že jsme v týmu Tatra Buggyra a máme jejich obrovskou technickou podporu, takže jak kolektiv, tak i mechanici fungují suprově,“ vysekl poklonu roudnické stáji Filip Škrobánek. „Z Peru jsme se nyní přesunuli do Bolívie, kde je pro nás příznivější terén, bláto a voda co nám sedí více. Snad takovéto počasí vydrží co nejdéle ať se nám krásně jede,“ dodal Škrobánek, který se za volantem Tatry střídá s Pavlem Vrňákem.

Během dne dorazila do zázemí týmu TATRA Buggyra Racing početná skupina „kamazáků“ v čele s několikanásobným dakarským vítězem Vladimirem Čaginem. „Kluci mi přišli poděkovat za to, že jsem jim v páté etapě pomohl a vytáhl je z duny. Nevím, pro mě to nic zázračného nebylo a asi by to udělal každý. Ale bylo to pěkné gesto, které mě potěšilo. Od Nikolaeva jsme dokonce dostali modely Kamazů jako dárek,“ řekl překvapený Kolomý.

redakce Ostrava Online

 

 

 

« zpět do rubriky