Autodrom plní kalendář závodů pro rok 2018, Czech Truck Prix chybět nemůže

Čtvrtek, 26. 10. 2017, 8:31 - Společnost Autodrom Most na základě jednání s promotéry postupně naplňuje kalendář závodů pro sezonu 2018. Na termínech stěžejních podniků už se obě strany dohodly. „Vždy ve středu ve čtrnáctidenním intervalu počínaje 25. říjnem zveřejníme informace o akci zařazené do kalendáře závodů na příští rok. Chceme tak fanoušky trochu napínat i překvapit. Tou první je - jak jinak - evropský šampionát okruhových tahačů (FIA ETRC) Czech Truck Prix. V Mostě jej přivítáme už pošestadvacáté,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Pro Czech Truck Prix je v příštím roce vyhrazený termín 31. srpna až 2. září. Jde o nejprestižnější a nejnavštěvovanější podnik autodromu, každoročně přiláká do areálu závodiště bezmála 100 tisíc fanoušků z celé Evropy i dalších kontinentů. Je také nezanedbatelným ekonomickým přínosem pro město i celý region.

Už tradičně zahájí závodní víkend páteční spanilá jízda závodních tahačů ulicemi Mostu s kulturním programem a autogramiádou jezdců na centrálním 1. náměstí. V sobotu a v neděli se pak diváci mohou těšit kromě nádherných soubojů těžkotonážních kolosů a další vložené závody také na pestrý doprovodný program. The Most Truck Festival nejen pro spediční a dopravní firmy a milovníky kamionů naváže na letošní úspěšnou premiéru. Pořadatelé zvou také na kaskadérskou show, taxijízdy v upravených speciálech či vyhlídkové lety vrtulníkem. Atrakce a spousta zábavy čekají také na nejmladší návštěvníky.

Cena vstupného zůstává i pro příští rok beze změn. Dospělý tak zaplatí za jednodenní lístek na sobotu nebo neděli 490 korun, za páteční 150 korun. Děti do 130 centimetrů výšky mají vstup zdarma. Pro vyšší děti a mládež ve věku do 17 let včetně je vstupné ve výši 90 korun za sobotu nebo neděli, o 40 korun méně pak v pátek. Vstupenky je už nyní možné zakoupit on-line prostřednictvím webových stránek autodromu v sekci VSTUPENKY. Více informací o Czech Truck Prix zájemci najdou zde.

Titul bude v příštím roce obhajovat letošní šampion Adam Lacko a také jeho roudnický tým Buggyra. Na dvojitém úspěchu měl kromě Lacka, který téměř po celou sezonu vévodil celkovému pořadí jezdců, výrazný podíl také jeho parťák David Vršecký. Dvojnásobný mistr Evropy okruhových tahačů se do kolotoče ETRC vrátil po roční pauze a právě svými výkony napomohl k vítězství Buggyry také v klasifikaci týmů.

Ačkoli od závěrečného závodu letošního ročníku ETRC ve španělské Jaramě neuplynuly ještě ani tři týdny, Buggyra nechce evidentně před novou sezonou nic podcenit. Už ve středu proto tým dorazil na mostecký autodrom ke dvoudennímu testování. Přijeli i oba jezdci, Adam Lacko a David Vršecký. Tým si tak v Mostě vyzkoušel v praxi první technické novinky a komponenty. „S testováním jsme na úplném začátku. Jasné proto pochopitelně není ani složení jezdeckého dua pro sezonu 2018. Upřesníme jej později,“ oznámil manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda. 

Jan Foukal

 

« zpět do rubriky