Z prvního kola soutěže Líheň postupují polská a čeká kapela!

Líheň 2018 postup
Líheň 2018 postup
Pondělí, 12. 3. 2018, 16:08 -

Opět po roce se rozeběhla kola jedné z největších soutěží amatérských hudebníků pod názvem Líheň. Její sedmnáctý ročník je opět mezinárodní, což dokazovalo už složení prvních základních kol, která se konala tradičně v havířovském Jazz clubu a historicky poprvé i v karvinském klubu Hard Café.  

„Vypadá to, že i karvinští fanoušci dobré amatérské muziky si na Líheň najdou cestu a budou tak moci činit až do konce dubna každý čtvrtek nebo pátek. Budeme rádi, když budou chodit v hojném poštu, také proto jsme pro ně připravili i soutěž PRIMrock, aby nesoutěžily jen kapely, ale i návštěvníci koncertních soutěžních kol. V Jazz clubu jsou už na Líheň zvyklí a tak se kapelám před plným klubem dobře hraje, nicméně i tady budou fanoušci vyhrávat stejně jako kapely,“ zhodnotil první kolo ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency. Pro letošní ročník přesto připravili pořadatelé alespoň jeden netradiční krok. „Na konci každého kola nedáváme ceny vítězům, ale poraženým. Vítěz kola totiž vždy postupuje do dalších bojů a má tak šanci na zisk ještě atraktivnějších cen. Proto letos oceňujeme a děkujeme tak těm, které už v letošním ročníku neuvidíme,“ vysvětluje Slonina.

Po prvním kole v havířovském Jazz clubu dostaly ceny (vtipný karton pánských ochran na celou festivalovou sezonu – pozn. autora) skupiny Sorefingers (Havířov, CZ) a Shock session (Turzovka, SK), když postup do semifinále vybojovala polská parta Snowblind (Katowice). V karvinském klubu Hard Café pak ceny získaly skupiny GAIA (Otrokovice) a IFA Rock (Chotěšov), a z postupu se těší energická mezinárodní parta Mad Days (SK, CZ, Rusko). Další kola proběhnout už tento čtvrtek a vstup do obou klubů je tradičně ZDARMA. V Karviné vystoupí české rockové kapely Uchovejte v Temnu a NO WORRIES a polská parta HURROCKAINE, v Havířově v poprockovém duchu české skupiny Filip Zangi & PURPUR, Víčko a slovenští Vertigo BAF.

Postupně se v Líhni 2018 vždy v každém kole představují tři kapely, z nichž odborná porota vybírá jednoho postupujícího. Čtyři nejlepší se pak po úspěchu v semifinále utkají o hlavní ceny v hodnotě přes 100.000,- Kč ve Velkém finále 2. června 2018. 

« zpět do rubriky