Nový vánoční strom v Ostravě. Kvůli velké prasklině v kmeni se musel vyměnit

Výměna vánočního stromu v Ostravě
Výměna vánočního stromu v Ostravě
Středa, 15. 12. 2021, 15:19 - Pouze dva týdny zdobil vánoční strom Masarykovo náměstí v Ostravě. Při jedné z pravidelných bezpečnostních prohlídek totiž techničtí pracovníci objevili dvoumetrovou vertikální prasklinu v kmeni stromu. Organizátoři Ostravských Vánoc se proto z bezpečnostních důvodů rozhodli strom vyměnit.  

Po odhalení praskliny bylo okolí stromu ihned oploceno, aby byla zajištěna maximální bezpečnost všech návštěvníků. Narušení stromu, způsobené zřejmě povětrnostními vlivy, zkontrolovala také dendroložka, která rozhodla o jeho odstranění.

Ihned po rozhodnutí odborníků začali technici pracovat na deinstalaci vánočního osvětlení. S ohledem na počasí a svou bezpečnost však museli postupovat velmi opatrně. Naštěstí šlo všechno jako po másle a odvoz vánočního smrku tak proběhl hladce a bez komplikací.

Lidem se jedenáctimetrový smrk velmi líbil a z jeho odstranění byli proto velmi zklamaní. O chloubu ostravského náměstí však nepřišli.  O pouhé dva dny později díky Ostravským městským lesům zdobil náměstí zcela nový, desetimetrový smrk ztepilý, který rostl hned vedle toho původního. Na vánoční zdobení smrku se pak návštěvníci mohou těšit již začátkem tohoto týdne. 

« zpět do rubriky