Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě

výstava modelář
výstava modelář
Úterý, 20. 3. 2018, 11:46 -

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají v sobotu 24.3.2018 organizátoři 14. ročníku mezinárodní výstavy papírových modelů „Papír Show Ostrava 2018“. Koná se počtvrté na stejném místě - v prostorách Základní školy Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

Jde opět o největší výstavu papírových modelů v regionu severní Moravy a Slezska. Letos se koná také jako Mistrovství ČR v kategorii „Pásová technika“.

Vedle celkově více než tisícovky nejrůznějších propracovaných modelů budou uvnitř vystaveny mnohdy velmi věrné modely zásahové techniky hasičů - odhadem nejméně dvě stovky papírových výrobků různých velikostí od malých i velkých kutilů. Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), opět akci podpoří vystavenou (skutečnou) technikou (na ploše u školy) i cenami pro nejlepší modeláře.

V pátek 23.3.2018 odpoledne a večer bude přejímka modelů. Pro veřejnost bude soutěžní výstava otevřena v sobotu 24.3.2018, a to od 9 do 14 hodin - i s bohatým doprovodným programem a vystavenou technikou venku, včetně té hasičské. Profesionální hasiči z HZS MSK zde představí během sobotního dopoledne kontejnerový automobil KA Scania G 440 6x6 s rukou Fassi, sbor dobrovolných hasičů Krmelín moderní dopravní automobil pro devět osob DA MB Sprinter 4x4.

Vedle několika jiných soutěžních kategorií bude opět připravena speciální kategorie IZS (integrovaného záchranného systému), o níž je již tradičně velký zájem. HZS MSK tradičně věnuje věcné ceny, letos rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy a několik knížek Hasičských pohádek.

Výstava je prodejní. Zájemci si zde budou moci koupit některé papírové modely a modelářské potřeby. Vstup pro dospělého činí 30 korun, pro děti je poloviční. Je možné využít rodinné vstupné za 60 korun (2+2).

výstava modelář
výstava modelář
výstava modelář
výstava modelář
výstava modelář
výstava modelář
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář

Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.