Mezinárodní filmový festival T-film 2018 nabídne také Antonia Banderase

Antonio Banderas T-film
Antonio Banderas T-film
Úterý, 10. 4. 2018, 8:30 -

Už 50 soutěžních snímků přihlásili tvůrci z celého světa do šestého ročníku Mezinárodního filmového festival T-film 2018. Dvoudenní přehlídka filmů pro žáky základních a středních škol i veřejnosti se letos bude konat 23. a 24. května v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Vstupné je zdarma.

Kromě workshopů a přednášek jsou pro účastníky připraveny mimo jiné besedy s psychiatrem Janem Cimickým, záhadologem Arnoštěm Vašíčkem nebo cestovatelem Petrem Zajacem. Letošním tématem T-filmu jsou záhady, které lidstvo řeší od pradávna. Ty, které vysvětlila věda, i ty, které nemají jasné řešení ani po staletích. Osou festivalu je inspirativní filmová přehlídka dokumentů z celého světa. Vítěze pak zvolí odborná porota, ceny budou tvůrcům uděleny na závěrečném galavečeru.

„Pro každého člověka je odedávna lákavé něco objevovat,
přináší to zvláštní vzrušení i uvolnění. Ještě na světě existuje mnoho
záhad, které je možné vyřešit. Někdy se to podaří náhodou, mimoděk,
jindy tím někdo stráví celý život. A přece se ani s časem či věkem přitažlivost tajemství a záhad nemění,
“  říká psychiatr Jan Cimický

Díky spolupráci s National Geographic si letos návštěvníci mohou vychutnat také tři unikátní snímky. První z nich - JANE - je věnován bioložce Jane Goodallové, zabývající se výzkumem primátů, dokument ZTRACENÉ POKLADY MAYSKÝCH HADÍCH KRÁLŮ odhaluje tajemnou starověkou civilizaci. Nová řada úspěšného seriálu GÉNIUS pak představí Antonia Banderase v roli Pabla Picassa.

Mám velkou radost, že i tento rok je National Geographic součástí dalšího ročníku Mezinárodního filmového festivalu T-film 2018. Prostřednictvím našich snímků můžeme přispět k rozmanitosti programu a také věřím, že máme možnost rozšířit všeobecné znalosti a pokusit se ovlivnit chování diváků v každodenním životě,“ říká Lada Dobrkovská z National Geographic.

V loňském roce navštívilo T-film Ostrava 2017 přes dva tisíce zájemců, kteří si mohli vybrat ze 49 soutěžních filmů tvůrců ze šestnácti zemí světa i aktivit ze zajímavého doprovodného programu. Hlavní festivalovou cenu Grand Prix obdržel filmový dokument o nejstarší generaci tatranských nosičů režiséra Pavola Barabáše Sloboda pod nákladom, který získal řadu dalších ocenění na světových festivalech.

Filmový soutěžní festival T-film Ostrava vznikl sloučením dvou zavedených festivalů TUR filmu a Techné. Snímky na daná témata zde prezentují čeští i zahraniční tvůrci dokumentárních filmů, amatéři i profesionálové, spolky, organizace i jednotlivci.

« zpět do rubriky