Legenda na ostravské hudební klubové scéně Hudební bazar, oslavila neuvěřitelných 20 let

Úterý, 11. 10. 2016, 20:58 -

Druhý říjnový víkend se na ostravské hudební undergroundové scéně odehrála velice významná událost. Zní to neuvěřitelně, ale přívozský klub Hudební Bazar slavil 20 let své existence.

Unikátnost tohoto výročí podtrhuje skutečnost, že klub je po celé ty roky veden jedním člověkem, a to hudebníkem, divadelním hercem a perfomerem Jirkou Zahutou, což je v tomto oboru opravdu výjimečné.

Hudební Bazar utvářejí samozřejmě také další lidé, kteří se podílejí jak na chodu toho podniku, tak ti, kteří jej navštěvují, či v něm vystupují.

Ne nadarmo se říká, že pro hudební kapely, je čest v klubu vystoupit. Proto je také návštěva tohoto klubu vždy zážitek.

Je však potřeba upozornit, že toto není klub který si zakládá na designu či módních trendech, nýbrž na vstřícnosti, ochotě a také mnohdy hudební syrovosti, která se úžasně kloubí s originalitou tohoto místa.

Navštívili jste klub v minulosti? Pak tedy vězte, že od doby vaší poslední návštěvy se toho v klubu zaručeně mnoho nezměnilo. Dlouhý bar naproti vstupu, pódium a místa k sezení jsou přesně tak jak si vzpomínáte.

Změny ale přichází. Když pomineme nutnost zavedení registrační pokladny, je velikým skokem kupředu spuštění živého vysílání konaných koncertů a vystoupení, tzv. live streaming, ve spolupráci s serverem czStream.cz..

Live streaming z klubu Hudební Bazar, Vám umožní shlédnout koncert či vystoupení z pohodlí Vašeho domova. Napadá Vás, že to je čiré bláznovství a nesmysl? Vězte, že trvalo dlouho přesvědčit zarytého odpůrce moderních technologií a inovací šéfa klubu Jirku Zahutu, o tom, že to klubu neublíží, ale posune ho to dál. A podařilo se.Dvacáté výročí bylo toho příkladem, kdy bez jakéhokoliv předchozího upozornění a reklamy, bylo hodinu před prvním koncertem, na facebbokovém profilu klubu Hudební Bazar sděleno, že je možno, si toto pustit si živě. Zájem byl veliký.

V průběhu celého večera bylo zaznamenáno více jak 100 originálních přístupů. Největším překvapením pak byli hosté, kteří do klubu ten večer přišli, teprve po shlédnutí onoho živého vysílání. Co více k tomu dodat? Napadá mě jen blahopřání k dalším minimálně 20 letům fungování tohoto skvělého hudebního klubu.Honza Krsa

 

« zpět do rubriky