Klubová soutěž hudebníků startuje posedmnácté!

Líheň 2018
Líheň 2018
Úterý, 6. 3. 2018, 16:57 -

Bez jediné reklamy zabodovala hned ze startu mezinárodní soutěž amatérských hudebníků Líheň. Bez generálního partnera a s omezenými finančními prostředky přijala celkem 204 přihlášek hudebních skupin z celé Evropy a už ve čtvrtek 8. března roztočí kola již sedmnáctého ročníku soutěže!

„V tomto roce jsme se od počátku potýkali s finančními problémy a je nutné si přiznat, že do kultury bohužel přispívá stále méně subjektů a když už – vyhlíží si mediálně významné akce na úkor těch možná bohulibějších, ale méně viditelných,“ přiznává ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency, který po šestnácti letech, stovkách koncertů v klubech a významném rozvoji soutěže zejména v posledních dvou letech, vážně zvažoval ukončení další hudební soutěže v Česku. „Stejně tak učinili nedávno pořadatelé proslulého ostravského Boom Cupu a pokud bychom skončili i my, v regionu by v podstatě klubové soutěže zanikly. Jen díky podpoře několika partnerů a zejména města Havířov, kde soutěž vznikla a má své pevné místo, jsme se rozhodli pokračovat a doufat, že v příštím ročníku zase bude o něco lépe. O to více si ceníme podpory všech partnerů a rozhodně jejich důvěru nezklameme,“ dodává Slonina. Sedmnáctý ročník Líhně je tak v běhu a již brzy se o tom budou moci přesvědčit i její fanoušci.

„V tomto ročníku jsme soutěž soustředili do dvou klubů – tradičního Jazz clubu Havířov a nově do karvinského Hard cafe. Věříme, že i sem si za muzikou fanoušci najdou cestu – děláme pro ně soutěžní kola z toho nejlepšího, co se přihlásilo, bez nároku na vstupné. Jen jako poctu hudebníkům a dobré muzice,“ srdečně zve Slonina. První kolo proběhne v Havířově i Karviné ve čtvrtek 8.3. od sedmé večerní a představí se tři kapely ze tří zemí: Snowblind (Katowice, PL), Sorefingers (Havířov, CZ) a Shock session (Turzovka, SK) v Havířově a tři české partičky: GAIA (Otrokovice), IFA Rock (Chotěšov) a Mad Days (Praha) pro změnu v Karviné. Další kola se pak budou konat hned následující čtvrtky a celkem se mohou fanoušci těšit na úctyhodných 16 koncertů ZDARMA. Postupně se v každém kole představí vždy tři kapely, z nichž odborná porota vybere jednoho postupujícího. Čtyři nejlepší se utkají o hlavní ceny v hodnotě přes 100.000,- Kč ve Velkém finále 2. června 2018. 

Více informací o soutěži a podrobný program najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz a FB profilu soutěže.

« zpět do rubriky