Janek Ledecký veze k nám na sever své největší hity

Pátek, 14. 10. 2016, 8:58 -

OSTRAVA/KRNOV Poslední dva letošní klubové koncerty s rockovou kapelou za zády. To nabízí populární zpěvák Janek Ledecký předposlední říjnový týden svým fanouškům na severní Moravě. V pátek 21.10. dorazí do klubu Garage v Ostravě, o den později se zastaví v klubu Kofola v Krnově.

S britsko-českou rytmikou a dvěma vokalistkami přehraje všechny své největší hity, včetně Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná. Kromě nich zazní i skladby z loňského alba Na konci duhy, které obsahuje zbrusu nový materiál, jež vznikal mimo jiné ve spolupráci se významným producentem Gregem Haverem.

„Je to první album, na kterém jsem si shromáždil tři producenty,“ vysvětluje Ledecký a dodává: „Čtyři věci jsem udělal v Anglii, sedm dalších s Honzou Ponocným a jednu s Jonášem. Ty jednotlivé písničky vyloženě chtěly jiný přístup. Tím, že jsme to potom celé míchali v Anglii, to dostalo jednotný ráz,“ doplňuje a přiznává, že i po letech skládá pořád stejně, jak když kdysi začínal s Žentourem.

Janek Ledecký se s novou deskou nesnaží reagovat na současné dění, naopak se snaží o nadčasovost a pozitivní vyznění své hudby. „Abych na desce řešil světový mír nebo deštné pralesy, to ode mně, myslím, nikdo nečeká.  Dělám to tedy tak, abych se u toho co nejvíc bavil a věřím, že se budou bavit i posluchači,“ doplňuje.

Ostravský koncert začíná ve 20.30, ten krnovský ve 20 hodin.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky