Čtení „Policejních pohádek“

Policejní pohádky
Policejní pohádky
Úterý, 6. 3. 2018, 13:30 -

Měsíc březen je často spojován se čtením a knihami vůbec. V rámci preventivních aktivit moravskoslezské policie byl připraven týden čtení Policejních pohádek, který začne zítra 7. března 2018. Na všech územích Moravskoslezského kraje budou policisté (preventisté) číst dětem naše pohádky, současně dětem přiblíží základní zásady bezpečného chování a další související informace. Číst budeme dětem základních i mateřských škol, někde zamíří policisté za dětmi do nemocnic či do knihovny. Cílem je vhodnou formou dětem přiblížit zásady bezpečnosti, nezanedbatelná je však rovina podpory čtení jako takového.

Knihu jsme pokřtili v předvánočním čase roku 2014, poté směřovala ke čtenářům do celé republiky. Policejní pohádky mohou pedagogové získat i nyní. V případě zájmu lze kontaktovat oddělení tisku a prevence moravskoslezské policie. Další zájemci si mohou knihu zapůjčit v moravskoslezských knihovnách.

A ve formě výuky, tentokrát hrou, jsme pokračovali i při tvorbě didaktické hry „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou.“  Oblíbená pohádková hra, obsahující bezpečnostní pravidla, byla představena rovněž v adventním čase roku 2016.

Dalším „sourozencem“ Pohádek jsou Policejní omalovánky. Ty obsahují opět ilustrace „naší“ ilustrátorky paní Šárky Nogové. Její překrásné obrázky znají děti z knížky, hry a mohou si je vybarvit v Policejní omalovánkách. Hrací kartičky hry „Učíme se s Honzíkem“ teď mohou děti rovněž vybarvit, a znovu si i díky této možnosti zapamatovat, jak se chovat na přechodu pro chodce nebo jaká jsou telefonní čísla tísňového volání.

Zopakovat k pohádkám můžeme, že děti všemi situacemi provází policista Honzík i spravedlivý soudce Přemysl. Autorem knihy je ostravský soudce Roman Pokorný, ilustrátorkou celé pohádkové řady pak paní Šárka Nogová. Mezi dětmi nejoblíbenější příběhy stále náleží „O statečném policistovi Honzíkovi, Jak Frantík a Terezka zkoušeli tatínkovo víno.“ Nicméně ani další příběhy nejsou čtenáři opomenuty a názvy napovídají, jakou situaci bude čtenář řešit. Namátkou připomínáme příběhy:

O domečku, který plakal, protože mu někdo pokreslil stěny.

O ztracené Jitce.

Jak Jaromírovi ubližovali špatní kamarádi a jak ho Oldřich zachránil.

Proč cesta není hřiště…

Policejní pohádky
Policejní pohádky
 

« zpět do rubriky