Retro Jokers

Pondělí, 9. 9. 2013, 7:39 -

Retro Jokers je garage rock’n‘ rollová kapela z Ostravy.

Myšlenka Retro Jokers napadla Adama (frontmana Strange Generation) jako oddych od SG kteří se v té době zabývali punk-rockovou hudbou. Oslovil tedy Honzu Foltyna, jestli by mu s projektem nepomohl. Honza souhlasil a zanedlouho vznikly dvě nahrávky ''Call the Rock'n'Roll'' a ''Devil Street''. Onen úlet se zalíbil i dalším členům skupiny SG a to zapříčiňuje rozpad Strange Generation a zároveň rozpad skupiny Ground.  Kapely Retro Jokers v době čerstvého založení čítala 4 členy a to: Adama Borového, Honzu Foltýna, Adama Tomáška a Jakuba Janotu. Zanedlouho sestava nabírá mezi pátého člena, klávesistu Jana Lazara.

Od té doby odehráli desítky koncertů a na pódiích se potkali s kapelami jako The Prostitutes nebo LUNO, které hrály na festivalu Colours of Ostrava nebo třeba se stálicemi hudební scény jakými jsou kapely Tublatanka nebo Mňága a Žďorb.

14. 9. 2012 pódiu v SaSaZu vyhráli prestižní celorepublikovou soutěž RGM Mercedes Benz Live Space. Vítězem jsme byli zvoleni odbornou porotou ve složení Pavel Anděl, Martin Rigler, Honza Ponocný, Honza Čechtický, Hynek Chudárek, Jiří Balvín a Milan Cais!

K 1. 9. 2013 vydávají první oficiální videoklip k písni Shake, play, spin & win. Tento klip je poté nasazen do pravidelné relace na hudební televizi  Óčko. Zároveň je zajištěna podpora rádia Kiss.

Dne 11. října 2013 křtí kapela Retro Jokers své první album Lonely Runner’s Soul v Cooltouru Ostrava.

Názorem většiny fanoušků zůstává, že pokud tuto kapelu uslyšíte naživo, rozhodně nezůstanete stát a tyhle kluky si zamilujete. Živý koncert předčí svou kvalitou a energičností téměř každou nahrávku. Rock’n’roll se o svou budoucnost nemusí bát. Gentlemani Retro Jokers se nehodlají zastavit!

Členové:
Adam Be Borový – zpěv, kytara
Fox Janota - bicí
Jan Foltyn – vokály, kytara
Adam Tomášek - baskytara
Jan Lazar – klávesy

Videa na Youtube:
nejnovější klip: http://www.youtube.com/watch?v=ja-od14n6d8
http://www.youtube.com/watch?v=bWDEgndI7gk
http://www.youtube.com/watch?v=fFsJBLJASd8

Sociální sítě:

www.facebook.com/RetroJokers
www.bandzone.cz/RetroJokers
www.youtube.com/RetroJokers
www.instagram.com/RetroJokers
www.twitter.com/RetroJokers 

« zpět do rubriky


Přidat komentář

M
f
S
N
a
t
Kód vložte bez mezer.