Státní zemědělská a potravinářská zakázala prodej nebezpečných piškotů z Polska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti Penny Market s.r.o. neprodleně stáhnout z pultů obchodů Carré Piškoty Meruňka, piškoty s meruňkovým želé v čokoládě, v balení 150 gramů a s označením doby minimální trvanlivosti do 9. 12. 2013, distributor: Penny Market s.r.o., země původu: Polsko.

Laboratorní analýza potvrdila přítomnost alergenu mléčné bílkoviny v koncentraci 53 miligramů na kilogram. Vzhledem k tomu, že výrobce nevyznačil přítomnost alergenní látky na obalu, jedná se o potravinu škodlivou pro zdraví, která představuje riziko pro osoby s alergií na mléčnou bílkovinu. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila obchodníkovi okamžitě stáhnout uvedenou potravinu ze všech poboček.

Obchodní řetězec uváděl na svých pobočkách do oběhu 36 960 kusů spotřebitelských balení závadné potraviny, na základě uloženého opatření prodejce stáhnul z prodeje 211 kusů.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce doporučuje všem spotřebitelům s alergií na mléčnou bílkovinu, aby tuto potravinu nekonzumovali. Inspekce uvedenou potravinu odebrala v rámci kontrolní akce zaměřené na zjišťování přítomnosti alergenů v potravinách.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce předala informaci o zjištění nebezpečné potraviny ostatním státům Evropské unie prostřednictvím notifikace v systému rychlého varování (RASFF). Inspekce zahájila správní řízení o uložení sankce.

redakce Ostrava Online

Zpět do rubriky Co jíme