Inspekce zadržela zásilku plísní napadeného zelí z Číny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nevpustila do vnitřního trhu EU zásilku potravin z Číny, které nesplňují požadavky zákona v oblasti bezpečnosti. Inspekce zásilku zjistila při kontrole v celním skladu Celního úřadu v Praze.

Při kontrole vyšlo najevo, že významná část zásilky nakládaného zelí je napadena okem viditelnou plísní, zaplísnění obalového materiálu v některých případech prorůstá i pod víčko obalu a kontaminuje potravinu.

Zásilka obsahuje celkem 120 neoznačených plastových lahví s nakládanou zeleninou, hmotnost jedné lahve je 1,5 kg. Výrobky dále nejsou označeny datem výroby nebo datem minimální trvanlivosti potraviny, což je zákonem vyžadovaný údaj.

Dovozcem nakládané zeleniny do České republiky je firma LIU SHI HONG FA s.r.o., Kolbenova 7/890, 190 00, se sídlem v Praze. Dodavatelem zásilky je firma NINGBO NINKTAI MAKE WINE CO LTD; NO 15, HENGJIE YINZHOU DISTRICT, NINGBO CITY ZHEIJANG; CN 315181, Čína.

Inspekce zadržela zboží ještě před uvedením do oběhu a nedošlo tak k přímému ohrožení spotřebitelů.redakce Ostrava Online

Zpět do rubriky Co jíme