Inspekce nevpustila do České republiky plesnivé zboží z Vietnamu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla kontrolu zásilky potravin z Vietnamu, jejímž dovozcem je společnost Bohemian Business Agency s.r.o. se sídlem v Praze.

Podezřelou zásilku zajistil Celní úřad pro Středočeský kraj a informoval Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci.

Při kontrole inspekce nevpustila do vnitřního trhu EU dvě šarže potravin silně napadených plísní. Jedná se o celkem 48 kg sójového produktu pro asijský hot pot a 23 kg Arašídů LAC NHAN - Trong Luong, u kterých kontrola kromě silného zaplísnění zjistila, že jsou naklíčené.

Uvedené šarže potravin budou zlikvidovány. Dále Státní zemědělská a potravinářská inspekce pozastavila 2100 kg arašídů LAC NHAN v hnědé slupce.

Inspekce odebrala vzorky a laboratorní analýzou prověří obsah aflatoxinů, šarži inspektorát pozastavil až do uzavření příslušných testů. Nebezpečné a podezřelé šarže tak byly zajištěny před tím, než mohly ohrozit spotřebitele v tržní síti.

Dovozce dále porušil potravinářské právo tím, že se nezaregistroval jako provozovatel potravinářského podniku u Státní zemědělská a potravinářská inspekce a předložil inspekci fakturu, která neodpovídala zboží, které bylo předmětem kontroly.

redakce Ostrava Online

Zpět do rubriky Co jíme