Znáte všechny potomky Baťovy rodiny?

Potomci Baťovy rodiny
Potomci Baťovy rodiny
Neděle, 11. 2. 2018, 16:11 -

Letos slavíme sté výročí založení samostatného československého státu. Je to skutečně velkolepé výročí, které se bude slavit snad ve všech městech. Při této příležitosti je třeba, abychom si připomněli, na co jsme hrdí a díky čemu jsme se vepsali do světa. Nejsme známí jenom díky bývalému prezidentovi Havlovi nebo díky mladoboleslavské automobilce Škoda, ale taky jsme známí díky podnikateli, který se nebál a který chtěl věci dělat po svém. Řeč je o panu Baťovi, jehož firma dnes funguje po celém světě.

Tomáš Baťa – muž, který se zasloužil o rozjezd podnikání u nás. Tento člověk byl znám hlavně tím, jak férově přistupoval ke svým zaměstnancům, jak je dokázal motivovat, díky čemuž firma prosperovala a dostala se dokonce do celého světa. Pan Baťa rozhodně patří k těm mužům, před nimiž je třeba smeknout klobouk.

Dnes už však žijí jen jeho potomci – a tedy manželka Tomáše Bati mladšího, paní Sonja Bata. My si však pojďme zmínt ty nejmladší z rodiny Baťů. Po třech dcerách a synovi, které měli Tomáš Baťa mladší a Sonja Bata, přišel zástup mužů.

Charles Pignal

Charles Pignal je synem Monicy Pignal Bata, která se nyní stará o neziskovou organizaci JA, což je organizace, která umožňuje studentům na středních školách podnikat. Charles Pignal je dnes členem představenstva firmy Baťa a zároveň je i šéfem divize Bata Heritage.

Peter Schmidt

Syn Christine Bata Schmidt se v dnešní době ve firmě pohybuje jako člen představenstva, do něhož byl zvolen před třemi lety. Vnuk Tomáše Bati mladšího se však víc do firmy neangažuje, má rozjetou svou vlastní kariéru.

Thomas Archer Bata

Syn jediného syna Tomáše Bati mladšího je nejmladším vnukem. Vede převážně české (konkrétně pražské) pobočky, které jsou největší v celé Evropě. Je taky šéfem globálního marketingového oddělení. Jako jediný žije v Česku.

« zpět do rubriky