Zástupci MSK a Plzeňského Prazdroje se domluvili na spolupráci

Zástupci MSK a Plzeňského Prazdroje
Zástupci MSK a Plzeňského Prazdroje
Středa, 30. 5. 2018, 7:19 -

Zástupci Moravskoslezského kraje a Plzeňského Prazdroje podepsali deklaraci o spolupráci v oblasti cestovního ruchu a marketingu. Prazdroj je výrobcem piva Radegast, jednoho ze symbolů regionu.
Deklaraci mezi Moravskoslezským krajem a Plzeňským Prazdrojem o vzájemné spolupráci dnes podepsali náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška a Ivo Kaňák, manažer závodu Radegast. Dohodli se na společných aktivitách při kulturních a společenských akcích v oblasti marketingu, rozvoje cestovního ruchu v moravskoslezském regionu a dalších společensky odpovědných aktivitách.
„Plzeňský Prazdroj zaměstnává v nošovickém pivovaru spoustu lidí z našeho kraje. A nejen to. Důležitá je také naše spolupráce na projektu Respektuj 18,  který má za cíl ovlivnit konzumaci alkoholu u dětí a nezletilých. Pivovar také pravidelně podporuje neziskové organizace Moravskoslezského kraje. Z mého pohledu je tedy podpis deklarace velmi dobrým krokem,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.
V rámci programu Radegast lidem letos pivovar rozdělí neziskovým organizacím 1,4 milionu korun. Pokračuje náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška: „Právě díky tomuto grantovému programu byla například zrekonstruovaná kotelna hotelu Maměnka na Pustevnách nebo toalety využívající dešťovou vodu na Prašivé. Každý projekt, který pečuje o přírodní bohatství a turistický rozvoj Beskydska vítáme. Beskydy a vůbec celý Moravskoslezský kraj mají návštěvníkům co nabídnout a velice mě těší, že podle posledních čísel nám opět narostla návštěvnost kraje o úžasných 10 procent.“
Deklarace navazuje na spolupráci v předchozích letech a byla nově uzavřena na období do roku 2020. „Není nám lhostejné, co se děje okolo nás. Naši činnost a podnikání vnímáme v souvislostech trvale udržitelného rozvoje. Cílem Plzeňského Prazdroje i pivovaru Radegast je budovat společnou prosperitu, protože když se bude dařit nám, bude se dařit i obyvatelům regionu,“ uzavřel Ivo Kaňák, manažer závodu Radegast.


Zástupci MSK a Plzeňského Prazdroje
Zástupci MSK a Plzeňského Prazdroje
 

« zpět do rubriky