Věděli jste, že nedostatek pracovníků může mít špatný vliv na ostatní?

Nedostatek pracovníků
Nedostatek pracovníků
Čtvrtek, 22. 2. 2018, 14:46 -

V současné době se potýkáme s nedostatkem pracovníků. Česká republika sice na jednu stranu jásá, že nezaměstnanost je na rekordně vysokých pozicích, ale na druhou stranu lituje těch zaměstnavatelů, kteří marně hledají schopnou pracovní sílu. V současné době chybí hlavně řemeslníci. Vláda se rozhodla zaměstnavatelům pomoct tak, že přijme větší množství Ukrajinců a Filipínců na naše území, pokud zde chtějí pracovat. Z části je to proto, že chce zaměstnavatelům skutečně pomoct, na druhou stranu je to proto, že chybějící pracovníci mohou negativně ovlivňovat život nás všech.

Pokud se ptáte, jak je vlastně možné, že nedostatek pracovníků může ovlivňovat nás všechny, důvod je prostý – chybí totiž i ti, kteří jsou součástí našich životů, aniž bychom je registrovali. Chybí řidiči městské hromadné dopravy (tedy hlavně v Praze, kde se aktuálně jezdí podle prázdninových řádů), dále chybí i kadeřnice (mnohá kadeřnictví musí mít kvůli chybějící pracovní síle zavřeno) či chybí již zmiňovaní řemeslníci.

Proč lidé mění zaměstnání v době zaměstnanecké krize?

Zaměstnavatelé bohužel jsou nuceni k tomu, aby často i neférovým způsobem obírali své konkurenty o jejich schopnou pracovní sílu. Zoufalá doba si zkrátka žádá zoufalé činy. V dnešní době lidé přechází z jednoho zaměstnání do druhého hlavně proto, že na jiné pracovní pozici lépe platí nebo že je práce blíž rodnému bydlišti.

Zaměstnavatelé přistupují k radikálním krokům

Jelikož zaměstnanci v poslední době mění své pozice, zaměstnavatelé musí přistupovat k radikálním krokům. Tak například si začínají udržovat zaměstnance tak, že jim přidávají na výplatních páskách, což je samozřejmě skvělé. Taky jim začínají nabízet celou řadu benefitů, které zaměstnanci taky jistě ocení. Dělají zkrátka vše možné proto, aby jejich schopní pracovníci neodešli ke konkurenci, která je láká taky všemi různými způsoby.

« zpět do rubriky


Přidat komentář