Ve firmě PF Plasty lidé pracují méně hodin za stejné peníze

Zaměstnanec firmy PF plast
Zaměstnanec firmy PF plast
Čtvrtek, 8. 8. 2019, 15:03 - Přestože nyní za měsíc odpracují méně hodin a nebudou muset chodit do práce o víkendech, produktivita práce se zvyšuje.

Ve společnosti PF Plasty z Chuchelné zrušili pracovní víkendy a od 1. července přešli ze čtyřsměnného na třísměnný provoz. Ve firmě o 360 zaměstnancích se to týká zhruba 160 lidí. Účelem zavedeného opatření je produkovat stejný objem výrobků za kratší čas. Novinku zavedl mladý progresivní ředitel Adam Drastich, který ve společnosti nastoupil do funkce 1. dubna. 


"Přestože se zrušily víkendové příplatky, zaměstnanců se to v žádném případě nedotkne, protože nové vedení společnosti zavedlo se souhlasem odborové organizace také nový motivační systém. Jen na provozních nákladech firma ušetří měsíčně 2,5 milionu korun, sníží se také množství výrobků, které bylo třeba vyřadit kvůli špatné kvalitě; těch se totiž podle statistik nejvíce vyprodukovalo právě o víkendech," vysvětlil Adam Drastich. 


I když se někteří pracovníci zpočátku změny obávali, většina z nich si ji po prvním měsíci začíná pochvalovat hlavně proto, že konečně mají možnost trávit víkendy s rodinami, což jim dříve vycházelo tak jednou za šest týdnů. Pozitivně vnímají zrušení čtyřsměnnéhho provozu i firemní odbory. 


"Po mnoha letech práce ve čtyřsměnném provoze to pro mnohé pracovníky byla příliš rychlá a nečekaná změna. Ale už si zvykáme. Důležité bude, jaké dostaneme výplaty, když odpadnou příplatky za víkendové směny. Ale máme slíbené stejné peníze, tak uvidíme," řekla manipulantka Monika Kyselá, předsedkyně odborové organizace v PF Plastech. Sama je ráda, že konečně může trávit víkendy s vnoučaty, na které neměla dříve moc času. Hodnotí také, že se výrazně zlepšila organizace práce a nejsou zbytečné prostoje. "Když to tak půjde dál, tak asi opravdu vyrobíme více za méně směn," dodala Monika Kyselá.

« zpět do rubriky