Tři lidé, kteří z ničeho vybudovali úspěšný byznys

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Čtvrtek, 22. 2. 2018, 10:15 -

Většina z nás se chce jednoho dne pyšnit titulem „úspěšný“. V současné době se lidé nechávají inspirovat hlavně od podnikatelů, jejichž úspěch se dá vidět na penězích. To je možná důvod, proč se lidé hrnou do podnikání – chtějí dosáhnout takového úspěchu, který se bude dát spočítat na kalkulačce. Jenže až při budování velkého byznysu, který má lidem přinést hromadu peněz, se zjistí, že samotná cesta je cíl. To zjistili i ti, kteří z ničeho vybudovali něco. Nechte se proto jimi inspirovat.

Existuje mnoho lidí, od kterých bychom se měli nechat inspirovat či motivovat. Jsou to většinou lidé, kteří z nuly dosáhli na miliardu, a to jenom díky tomu, že se nebáli, že věřili svým vizím a snům. Buďte jako oni, nebojte se následků, ale žijte okamžikem. Risk je zisk – a to je třeba mít stále na paměti, jenom tak může být váš život prožitý naplno.

Z veleúspěšných lidí jsme vám vybrali tři, kteří jsou proslulí tím, že doslova z nuly, z ničeho vybudovali nejen velký byznys, ale taky si tak vypěstovali obrovský obdiv a respekt.

• Oprah Winfrey

Toto jméno je vám jistě známé hlavně díky show, která se vysílá pravidelně v Americe. Tato dáma je důkazem toho, že pokud si jdete za svými sny, tak se sny vyplní. Oprah se narodila v chudé rodině, nikdy jí nikdo nevěřil, že by se mohla proslavit, ale ona o tom tak silně a dlouho snila, až se to skutečně stalo. Stala se první Afroameričankou, která se objevila na seznamu miliardářů v časopisu Forbes. Dnes je známá nejen díky své show, ale taky díky charitativním aktivitám.

• Jim Carrey

Tohoto muže známe jako blázna, který hraje v těch nejlepších komediích. Je to muž, který rozesmává lidi už strašně dlouho, na druhou stranu je to však muž, kterému bychom se měli klanět. Tomuto muži úspěch opravdu nespadl do klína, musel si pro úspěch jít. Musel se hlavně prokousat otcovými dluhy, které spadly na něj, musel se poprat se ztrátou střechy nad hlavou.

• J. K. Rowling

Dneska knihy o Harry Potterovi zná každé malé dítě i dospělý. Ale i tento velkolepý příběh, který bude žít mnoho a mnoho generací, byl jenom myšlenkou, kterou na papír přenesla žena jménem J. K. Rowling. Jedná se o první ženu, o prvního spisovatele, který se dostal do žebříčku dolarových miliardářů díky knihám.

« zpět do rubriky


Přidat komentář