Tatra letos začne montovat vozy i v Ázerbájdžánu

Tatra
Tatra
Úterý, 15. 5. 2018, 9:44 - Jen málokterou společností se můžeme pyšnit. V České republice si totiž čím dál větší místo nachází franšízové sítě, které nemají kořeny u nás v Česku.

Možná proto si dvakrát více ceníme těch firem, které vznikají na našem území. K těm legendárním firmám, které proslavily naši zemi, se řadí nejen společnost Baťa, ale i kopřivnická automobilka Tatra. Právě Tatra je třetí nejstarší firmou světa, která během svého působení na trhu ještě nikdy nepozastavila či nepřerušila výrobu. Nyní navíc hlásí skvělou novinku – letos začne montovat vozy v Ázerbájdžánu.

Nová spolupráce byla podepsána během loňského prosince. Jedná se o spolupráci mezi současným vlastníkem automobilky Tatra (Tatra Trucks) a ázerbájdžánským podnikem Ganja Automobile Plant.

Ázerbájdžán jako významný odběratel

Je všeobecně známo, že právě Ázerbájdžán je významným odběratelem společnosti Tatra Trucks. Nová spolupráce tak byla jen otázkou času. Vždyť za poslední léta se do Ázerbájdžánu vyvezlo více jak 500 vozidel. Samotný převoz vozů však byl tak nákladný a zbytečně zdlouhavý, že spolupráce skutečně byla na místě. Kopřivnická Tatra se tak podívá do druhého největšího města Ázerbájdžánu do Ganje, kde bude tatrovky nejen pro ázerbájdžánský trh montovat.

Jak jsme již zmiňovali, memorandum o spolupráci bylo podepsáno ke konci loňského roku, a to na Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v Praze.

Více o společnosti Ganja Automobile Plant:

Pokud by vás zajímalo, co je vlastně automobilka, s níž nyní začala kopřivnická automobilka úzce spolupracovat, zač, hned vám to prozradíme. Jedná se o automobilku, která se zaměřuje na montáž automobilové techniky.

Podle všeho se spolupráce ázerbájdžánské firmy s českou společností stala zásadním krokem, který pomůže k udržení dobrých bilaterálních průmyslových vztahů. Kromě toho se taky významně podpořil ázerbájdžánský průmysl.

« zpět do rubriky