Společnost VÍTKOVICE STEEL modernizovala výrobu výpalků

VÍTKOVICE STEEL
VÍTKOVICE STEEL
Úterý, 10. 3. 2020, 8:52 - Společnost VÍTKOVICE STEEL dokončila modernizaci technologie výroby výpalků. Modernizovaný pálicí stroj umí vypálit speciální úkosy důležité pro svařování, což umožní firmě získat nové portfolio zakázek pro stavebnictví a strojírenství. Jedná se o druhou největší investici do výroby výpalků za posledních 8 let.

Společnost VÍTKOVICE STEEL dokončila modernizaci technologie výroby výpalků. Modernizovaný pálicí stroj umí vypálit speciální úkosy důležité pro svařování, což umožní firmě získat nové portfolio zakázek pro stavebnictví a strojírenství. Jedná se o druhou největší investici do výroby výpalků za posledních 8 let.

„Nová technologie má úspěšně za sebou zkušební provoz, který ověřil dané parametry přesnosti a kvality, během března předpokládáme plnohodnotné využití. První zakázka bude pro našeho zákazníka v Polsku. Předpokládáme, že další zájemci budou rychle přibývat,“ uvedl provozní ředitel společnosti VÍTKOVICE STEEL Radim Pachlopník.

Hlavní částí rekonstrukce byla instalace nové tří-hořákové automatické hlavy, která dokáže vytvořit
4 typy úkosových hran s vysokou přesností. Jedná se o moderní high-tech technologii, kterou společnost Vítkovice Steel postavila ve spolupráci s českou firmou specializující se na pálicí stroje.

Požadovaná vysoká přesnost tolerancí výsledných úkosů si vyžádala kormě nové moderní tří-hořákové hlavy také rekonstrukci pojezdové dráhy a zpevnění základové konstrukce 28 metrů dlouhého pálicího stolu. Dalším významným novým prvkem byla instalace regulačních stavěcích mechanismů, které umožní jemné seřizování pálicího stolu do ideální roviny. Investice celkem dosáhla 6 milionů korun.

Příprava projektu trvala 6 měsíců a podílel se na ní tým 6 lidí různých technických profesí, samotná instalace technologie zabrala zhruba 3 týdny. „Nejnáročnější bylo zorganizovat všechny úkony tak, aby montáž a zprovoznění nové technologie proběhly co nejrychleji s ohledem na běžný provoz výroby výpalků a samozřejmě v požadované kvalitě,“ doplnil Petr Gocal, vedoucí projektu a technický zástupce manažera Válcovny Kvarto.

V souvislosti s novou technologií prošlo školením a zácvikem v lednu a únoru 5 zaměstnanců. Následovat budou ještě související aktivity na zdokonalení pracovních postupů, doplnění bezpečnostních opatření a zaškolování dalších pracovníků.

Tvarové výpalky jsou jedním ze tří hlavních produktů společnosti VÍTKOVICE STEEL. Používají se na různé strojní konstrukce, větrné elektrárny, mostní konstrukce a další účely ve strojírenství a stavebnictví.

 

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Zaměstnává 958 lidí.

« zpět do rubriky