Seznamte se s Yuri Milnerem

Yuri Milner
Yuri Milner
Úterý, 20. 2. 2018, 10:19 -

Svět podnikání je dneska plný významných osobností, které je třeba znát. Jestliže podnikáte, určitě máte své idoly, podle kterých vedete své podnikání. Investoři se učí od Warrena Buffetta, začínající podnikatelé ve světě technologií se buď učí dle slavného Steva Jobse, o kterém bylo nejen napsáno mnoho publikací, ale o kterém bylo natočeno i mnoho filmů, nebo se učí od Yuriho Milnera, který však nepatří k těm naprosto nejznámějším podnikatelům, přesto je to jeden z největších mozků světového byznysu.

Jestliže jste o ruském technologickém zázraku doposud neslyšeli, pojďme si tohoto na pohled sympatického muže s pleší představit. Zmiňme si taky jeho tajemství úspěchu a taky si řekněme jeho životní krédo, podle kterého řídí svůj život.

Kdo je Yuri Milner?

Yuri Milner se považuje za ruský technologický zázrak. Je to miliardář, zakladatel společnosti DST Global. Kromě toho je to jeden z těch, kteří investovali do největších projektů vůbec – investoval například do Facebooku, do AirBnb, do Twitteru nebo do mnoha dalších aplikací či známých sociálních sítí, které dneska využívá každý druhý z nás.

Yuri Milner vyrůstal v Sovětském svazu, ale už od dětství se chtěl podívat dál – za hranice. I jeho otec ho v tomto podporoval – tvrdil, že pokud se chce něco o podnikatelském světě naučit, bude muset odjet například až do Ameriky.

Tajemstvím úspěchu Yuriho Milnera je prý výzva. Právě výzva je to, co na svém životě miluje, nebojí se jich, proto je úspěšný. Věří, že každá výzva je jistým riskem, ale že se rozhodně musí zkusit, protože jinak se nemůže dosáhnout toho zisku, který risk slibuje.

Celý svůj život věří v sílu technologií, které dneska skutečně ovládají svět. Klíčová je podle něj investiční filozofie, která tvrdí, že zakladatelé technologií se musí podporovat, protože právě to je budoucnost.

Jaké je jeho životní krédo?

„S každým dobytým vrcholem se otevírá nový horizont.“

« zpět do rubriky


Přidat komentář