Seznamte se s příběhem podnikatele Chrise Gardnera

Chris Gardner
Chris Gardner
Čtvrtek, 22. 2. 2018, 9:50 -

Pokud podnikáte, jistě máte svého idola, od kterého se necháváte inspirovat. Není to nic špatného, vždyť každý podnikatel by se měl od někoho inspirovat, aby dosáhl úspěchu. Velká řada podnikatelů čte knihy, které napsali jiní úspěšní, aby se od nich něco naučili, jiní sledují filmy, pokud jim to čas dovolí. Pokud právě vy patříte spíše do té druhé skupiny, určitě jste už viděli film „Štěstí na dosah“, v němž hraje skvělý Will Smith. Tento film se natáčel na základě skutečného příběhu – na základě příběhu Chrise Gardnera.

Chris Gardner je dneska velice úspěšný byznysmen, podnikatel, spisovatel, motivační řečník a hlavně je to multimilionář. Člověk by řekl, že mu úspěch nejspíše spadl do klína nebo že se narodil do nějaké vlivné rodiny, ale není to tak. Tento muž si za svým úspěchem dlouho a tvrdě šel. Jeho minulost není hezká, ovšem o to víc je inspirující a motivující.

Chris Gardner a jeho život

Jestliže vám informace, které vám nyní o tomto muži poskytneme, nepřijdou jako dostatečné, jeho příběh můžete vidět právě v již zmiňovaném filmu, který stojí za zhlédnutí.

Chris Gardner byl bohužel jeden z těch chudších studentů, kterým jejich stipendium, jež bylo vážně minimální, nedokázalo pokrýt náklady na bydlení. Byl tedy nucen ubytovat se v přístřeškách pro bezdomovce. Dalo by se tedy říct, že právě on byl jedním z bezdomovců, který si byl jistý tím, že jednoho dne bezdomovcem nebude.

I když spal, kde se dalo, a i když ho postihla celá řada překážek, dokončil školu, kterou studovat a po šesti letech rozjel byznys, který ho vyhoupl k těm nejuznávanějším podnikatelům vůbec.

Tady jsou jeho výroky:

„Jestliže něco chcete, běžte si za tím. Tečka.“

„Lidé, kteří nedokázali to, o chtěli dokázat, ti budou říkat, že nic nedokážeš ani ty. Jestli máš nějaký sen, ochraňuj ho.“

„Chtěl jsem vydělat milion dolarů, ale bohužel jsem neuměl ani zpívat, ani kopat s míčem, proto jsem se zeptal své matky, jak milion vydělám. Ona mi jen řekla, že jestli věřím, že to dokážu, tak to skutečně dokážu.“

Chris Gardner
Chris Gardner
Chris Gardner
Chris Gardner
Chris Gardner
Chris Gardner
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář