Seznamte se s daňovými novinkami tohoto roku

Daně
Daně
Pondělí, 19. 2. 2018, 10:17 -

Daně – to je něco, co nás trápí na začátku každého roku. Mnoho lidí si myslí, že daňové přiznání musí podávat jenom podnikatelé, kteří podnikají buď na hlavní, nebo na vedlejší činnost, ale není to tak. O daňové přiznání se musí starat i někteří zaměstnanci. Velká část zaměstnanců musí podat žádost o zúčtování daně, což většinou provádí účtárna. Jestliže to v podniku není možné, musí si své daně vyřešit zaměstnanci sami. Proto by měl být každý seznámen s daňovými novinkami tohoto roku.

Rok 2018 přinesl celou řadu novinek – ve velké většině se jednalo o pozitivní novinky, které oceníme. Jaké novinky jsou však spojené s daněmi, jaké novinky se dají odečíst z daní či jaké novinky nás výrazně ovlivní při podávání daňového přiznání?

Rodiče zajímá daňové zvýhodnění na dítě

Každý rodič se nejvíce zajímá o daňové zvýhodnění na dítě. Jedná se o jakousi slevu, která se odečítá z už vypočítané daně. Pokud by byla sleva vyšší než daň, funguje sleva jako daňový bonus. Tato sleva byla na vyživované dítě letos zvýšena, a to o sto padesát korun. Měsíčně to tak činí 1267 korun.

Rodiče by taky měl zajímat takzvaný bonus na děti. Jedná se o zmiňovaný daňový bonus, který říká, že daň je zcela pokrytá (tudíž se nemusí platit) a že stát dokonce tento bonus proplatí. Samozřejmě podmínkou je, že rodič musí mít zdanitelné příjmy (musí tedy pracovat či podnikat).

Nezapomeňte na odběry krve

Velice často se zapomíná na odběry krve. Za darování krve je možné si odečíst až tři tisíce korun od daňového základu. Jedná se o snížení daňového základu a týká se všech, kteří mají zdanitelné příjmy (tedy všech, kteří podnikají či pracují).

Nezapomínejte ani na benefity

Zaměstnanci navíc nesmí zapomínat ani na benefity. Zaměstnavatel může poskytnout zaměstnanci nedaněné benefity z fondu kulturních či sociálních potřeb nebo ze sociálního fondu či ze svého zisku.

« zpět do rubriky


Přidat komentář