S čím jsme vloni předběhli konkurenci a dostali se na světovou úroveň?

Světová úroveň
Světová úroveň
Středa, 14. 3. 2018, 11:29 -

Jelikož se letos slaví sté výročí založení samostatného československého státu, je nutné si připomenout to, čím vynikáme, díky čemu jsme se zapsali do světa. Mezi naše nejlepší výrobky se řadí automobily – automobily, které pochází z dílny mladoboleslavské automobilky. Taky se pyšníme společností Tatra či inovacemi a vynálezy, které obstály před celosvětovou konkurencí. A že těch vynálezů a inovací nebylo málo! Co si tak některé vyjmenovat?

Někdo to ani neví, ale mezi námi se nachází skutečně výjimeční lidé, kteří svým talentem vynikají nad světovou konkurencí. Právě tito talenti vynalezli, nakreslili, vymysleli či vyrobili věci, které se staly celosvětově nejlepšími. O jakých vynálezech je řeč?

Máme nejlepší restaurovaný film

K našim největším úspěchům se rozhodně řadí BARON PRÁŠIL. Tento mužík nás totiž dostal před konkurenci. Britský filmový institut zvolil digitálně restaurovanou verzi Barona Prášila nejlepším restaurovaným filmem roku. Film, který byl vydýn i na Blue-ray, tak obstálo před takovou konkurencí, jakou bylo například dílo Mzda strachu nebo The Thing.

Máme nejlepší hru

To jste určitě nečekali! Česká republika se může pyšnit i nejlepší hrou! Je jí hra ATTENTAT 1942, která byl nominována v kategorii „Nejlepší podání příběhu“ na Independent Game Festival. Jedná se o hru vytvořenou vědci, která nás zavede do období protektorátu. Hra je pohled lidí, kteří protektorát zažili a kteří ho nemohou vymazat z paměti.

Máme nejlepší seriál

Poměrně nový seriál Pustina byl umístěn do žebříčku dvanácti nejlepších zahraničních seriálů v časopisu Hollywood Reporter. Jedná se o osmidílné kriminální drama, které bylo nejdříve vysíláno v televizi HBO.

Pokud jste tento seriál ještě neviděli, doporučujeme zhlédnout. Každý díl má zhruba hodinu, hodinu a půl – to je však čas, který stojí obětovat. Je to skutečně fantastický seriál, o němž byste si nemysleli, že pochází z České republiky.

« zpět do rubriky


Přidat komentář