Rada schválila první žádosti o rychlou finanční pomoc drobným podnikatelům

Rada schválila
Rada schválila
Sobota, 6. 2. 2021, 13:33 - Prvních 265 žádostí o rychlou finanční podporu od drobných podnikatelů z Ostravy, kteří se v důsledku nuceného uzavření svých provozoven dostali do hmotné nouze, schválili v úterý 26. ledna radní města. Další žádosti o jednorázovou pomoc ve výši 20 tisíc korun budou i nadále schvalovat v týdenních intervalech. Výzva je časově neomezená a bude otevřená do odvolání. 

Prvních 265 žádostí o rychlou finanční podporu od drobných podnikatelů z Ostravy, kteří se v důsledku nuceného uzavření svých provozoven dostali do hmotné nouze, schválili v úterý 26. ledna radní města. Další žádosti o jednorázovou pomoc ve výši 20 tisíc korun budou i nadále schvalovat v týdenních intervalech. Výzva je časově neomezená a bude otevřená do odvolání. 

 

Potvrzuje se, že online formulář je skutečně jednoduchý a není problém jej vyplnit a do systému odeslat. Ve většině případů to podnikatelům netrvalo déle než pět minut. Systém funguje bez výpadků a za první týden od spuštění aplikace jsme obdrželi již bezmála 1900 žádostí, které průběžně prochází hodnocením. Jde nám o to, aby se pomoc dostala co nejdříve k podnikatelům, kteří ji potřebují a splní nastavené podmínky,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

 

Rada města v dnešní první várce schválila žádosti za celkem 5,3 milionu korun. Přes 300 vyplněných formulářů hodnotitelé vrátili k doplnění, protože chyběly některé povinné údaje či přílohy, nebo si město vyžádalo dodatečné informace, aby mohla být žádost správně posouzena. Čtyřiašedesát z dosud posouzených žadatelů nemá na podporu nárok, protože nesplňují podmínky stanovené městem. K nejčastějším důvodům patří, že provozovna žadatele se nachází mimo území Ostravy.  V dalších případech se k provozovně výslovně nevztahoval zákaz podnikatelské činnosti vyplývající z usnesení Vlády České republiky z 23. prosince loňského roku. Ačkoliv epidemie onemocnění covid-19 měla dopad na příjmy žadatelů, není ve finančních možnostech města postihnout veškeré dopady na ekonomickou kondici podnikatelů.

 

O finanční pomoc žádají drobní podnikatelé, které výrazně postihla vládní opatření proti šíření epidemie nemoci covid-19, výhradně prostřednictvím jednoduché počítačové aplikace https://pomoc.ostrava.cz/. Po vyplnění žádosti do ní nahrají naskenovanou kopii občanského průkazu, žádost si vytisknou, podepíšou a naskenují zpět do aplikace k finálnímu odeslání. Cílem této podpory je i v době, kdy bylo také město vlivem pandemie covid-19 významně postiženo poklesem svých daňových příjmů, pomoci živnostníkům a jejich rodinám překonat těžké období, aby i po odeznění všech omezujících opatření bylo město opět plné lákavých kaváren, restaurací, obchůdků a služeb, které zpříjemňují život obyvatelům i návštěvníkům Ostravy.

 

Forma rychlé, jednorázové finanční podpory ostravským podnikatelům, které postihl vládní zákaz poskytování jejich služeb přijatý k zamezení šíření epidemie covidu-19, se v Ostravě osvědčila už v loňském roce. Je určena těm drobným podnikatelům s provozovnami na území města, jejichž činnost byla v návaznosti na aktuální vládní opatření od 27. prosince výslovně zakázána, a kteří splní stanovené podmínky.

 

Město Ostrava zavedlo již vloni na jaře pro své podnikatele sérii opatření s cílem eliminovat dopady krizových usnesení vlády kvůli výskytu nemoci covid-19 jako jedno z prvních v ČR. Celkem 2 557 ostravských podnikatelů tak v rámci přímé pomoci získalo v loňském roce od města finanční podporu za bezmála 80 milionů korun. Kromě toho město nabízelo slevy na nájemném a osvobození od některých druhů místních poplatků.

« zpět do rubriky


Komentáře

free dating sites

free personal ads [url="http://datingsitesover.com/?"]dating hookup[/url]

Přidat komentář | Ostrava-Online.cz

You're an extremely beneficial site; couldn't make it without ya! https://gaydatingzz.com/

black gay dating website

michigan gay dating eu gay dating sites [url="http://gaychatrooms.org?"]gay dating gay google play[/url]

best gay dating site reddit

male gay dating 10 gay dating disasters [url="http://gaydatingzz.com?"]gay fantasy dating sims[/url]

gay dating blogs

latin gay men dating gay dating game window [url="http://gaychatus.com?"]gay marriage dating site[/url]

Lptxhl cdbxrz

stromectol australia - <a href="https://ivermecti.com/">stromectol</a> ivermectin 2

Shzvfr wdsafo

ventolin cost canada - <a href="https://gnrventolin.com/">gnrventolin.com</a> cost of ventolin in usa

Ztyazf jgxpgc

buy cytotec india - <a href="https://gncytotecp.com/">buy cytotec fast delivery</a> where to buy cytotec online

Zijlbx rytqut

buy doxycycline australia - <a href="https://doxycyclinesp.com/">doxycyclinesp.com</a> doxycycline 100mg capsule sale

Dlugmy eqybkk

neurontin 800 mg tablets - <a href="https://gnneurontin.com/">neurontin 900</a> levothyroxine nz

Stránky

Přidat komentář