Programu na podporu podnikání GREEN LIGHT se účastnilo 16 podnikatelských projektů

VŠB – Technická univerzita Ostrava
VŠB – Technická univerzita Ostrava
Středa, 11. 4. 2018, 8:33 - OSTRAVA - Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava uskuteční již 5. finální Startup Show, která je vyvrcholením programu na podporu podnikání GREEN LIGHT. 

Tříměsíčního intenzivního programu se od ledna účastnilo 16 inovativních podnikatelských projektů, závěrečné Startup Show se představí 8 nejlepších. Veřejnosti se tak poprvé prezentují nové projekty z oblasti zdravotnictví, cestování nebo využití umělé inteligence v praxi.

„Letos se nám do GREEN LIGHT Akcelerátoru přihlásilo 38 projektů. Z těch jsme vybrali 16 nadějných nápadů, jejichž autoři dostali šanci posunout se od nápadu k reálnému businessu. Uspělo 8 projektů, které úspěšně prošly intenzivním tříměsíčním programem a jejich autoři tak během workshopů a osobních konzultací dále rozvíjeli svůj produkt. Jsou z různých oblastí, jedná se například o unikátní nosič na horská kola, zdravotnickou pomůcku pro plastické chirurgy, osobní měřák znečištěného ovzduší nebo systém, který pomocí umělé inteligence výrazně usnadní práci účetním,“ uvádí Ing. Andrea Šimoníková z Centra podpory inovací VŠB-TUO, které program pořádá.

Finální Startup Show se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna od 15 hodin v Aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě. Projekty budou před porotou bojovat o ceny v hodnotě více než 500 tisíc Kč. V porotě zasedne novinář Miloš Čermák, investor Miloš Lukačka a e-commerce podnikatel Adam Kurzok.

„Je neobyčejně povzbuzující vidět dohromady tolik úspěšných lidí, kteří nejen, že mají nápady, ale jdou za svým snem a makají na tom, aby své inovace zrealizovali a pustili je do světa. Moravskoslezský kraj získal v minulém roce titul „Chytrý region“, chceme podporovat nápady, které lidem šetří čas a peníze. Proto jsme se stali hlavním partnerem programu GREEN LIGHT a vítěznému projektu předáme šek na půl milionu korun,“ řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška a dodal, že o úspěšnosti GREEN LIGHTu svědčí i fakt, že se některé projekty už prosadily i v zahraničí a investice do nich přesáhly 30 milionů korun.

Přehled projektů, které se ve čtvrtek poprvé představí veřejnosti, je k dispozici na webu programu: https://greenlight.vsb.cz/projekty/ Organizátorem programu GREEN LIGHT je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Hlavními partnery programu jsou Moravskoslezský kraj a Moravskoslezské inovační centrum, partnerem společnost Brose. Program je realizován díky podpoře mnoha dalších podporovatelů.

Redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář